Dovana Vilniui – įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos 5 sostinės darželiuose

Privačia iniciatyva šiemet penkiuose sostinės lopšeliuose-darželiuose įrengtos išorės vaizdo stebėjimo sistemos. Lauko teritorijoje įmontuotas vaizdo kameras mažųjų ugdymo įstaigoms padovanojo UAB „BK Grupė“, savivaldybei padėjus atrinkti darželius, kurių teritorija nėra aptverta tvora. Tikimasi, kad vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigos taps saugesnės, jų teritorijoje nevaikščios pašaliniai žmonės ir nebus niokojamas darželio inventorius bei turtas.


„Kiekvienam tėvui už viską svarbiau yra jų vaikų saugumas. Niekam nesinori jaudintis, jog darželio teritorijoje galėtų būti bent kiek nesaugu. Todėl labai džiugu, kad privatus verslas imasi panašių iniciatyvų – mes jas visuomet sveikiname. Lauke įrengtos vaizdo kameros neabejotinai padidins darželių saugumą ir sumažins nepageidaujamų asmenų lankymąsi darželio teritorijose po ugdymo valandų, o įstaigų turtas nebus niokojamas“, – džiaugėsi Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Vaizdo stebėjimo įranga padovanota Vilniaus lopšeliui-darželiui „Strazdelis“, „Žilvinėlis“, „Gėlynas“, „Žilvitis“ ir Vilniaus specialiajam lopšeliui-darželiui „Čiauškutis“. Prieš įrengiant vaizdo kameras darželių lauko teritorijoje, buvo diskutuojama bei tariamasi ne tik su ugdymo įstaigų personalų, bet ir su vaikų tėveliais. Bendra dovanos vertė – 10 tūkstančių eurų.


„Vaikai yra jautriausia mūsų visuomenės dalis, kurios pasaulio pažinimas dar tik prasideda ir formuojasi. Būtina saugoti nuo nepageidautinų veiksnių, blogos įtakos, neigiamų pavyzdžių. Taip pat suteikti daugiau ramybės tėvams ir personalui. Tikimės, kad mūsų pavyzdys padrąsins ir kitus verslo atstovus ryžtingiau imtis įvairių iniciatyvų“, – sakė Gintautas Vaičius, „BK Grupė“ prekybos vadovas.

Vieno darželio vaizdo stebėjimo komplektą sudaro 6 didelės raiškos vaizdo kameros, 8 kanalų įrašymo įrenginys, monitorius. Suderinus su konkretaus darželio vadovu, filmuojamą vaizdą mato atsakingas personalas. Atsižvelgiant į darželių darbuotojų atsiliepimus ir išsakytas pastabas, parinktos plataus matymo kampo vaizdo kameros stebės darželių įėjimus, žaidimų aikšteles, darželio lauko teritoriją. Įrašyta vaizdo medžiaga įrašymo įrenginyje bus pasiekiama kelias savaites. Tad, pavyzdžiui, jeigu kas nors darželio teritorijoje sugadins turtą, policijai bus galima perduoti aukštos kokybės vaizdo medžiagą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt