Pradėti skrydžiai tarp Vilniaus ir Ciuricho

Vilniaus oro uostas vakar vakare vandens purslais pasveikino aviakompanijos „Germania“ lėktuvą, pradėjusį reguliariuosius skrydžius maršrutu Vilnius-Ciurichas. Lietuvos ir Šveicarijos susisiekimas oro transportu atgaivintas po aštuonerių metų pertraukos.

„Vilniuje gausėja naujų aviakompanijų ir maršrutų, tai įrodo, kad esame patraukli Europos kryptis. Naujieji skrydžiai Vilnius-Ciurichas visų pirma orientuoti į atvykstamąjį turizmą, tad tikimės, kad šveicarų turistai pradžiugins mūsų vietinius verslininkus. Žinoma, ši kryptis ne menkiau svarbi ir verslo santykiams tarp šalių palaikyti,“ – sakė Lietuvos oro uostų Komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė.

Skrydžiai bus vykdomi pirmadieniais ir ketvirtadieniais, tad sudarys progą praleisti savaitgalį Šveicarijoje. Bilieto į vieną pusę kaina prasideda nuo 45 eurų. Tikimasi, kad iki vasaros sezono pabaigos bus aptarnauti 8 tūkst. šio maršruto keleiviai.

„Labai džiaugiamės atidarydami naują maršrutą į Lietuvos sostinę. Buvome nustebinti, kiek daug įvairių dalykų Vilnius gali pasiūlyti – pradedant įdomia istorija, architektūra ir parkais, o baigiant aukštos klasės kulinarija,“ – sakė oro linijų bendrovės „Germania“ generalinis direktorius Tobias Somandin.

„Germania“ – vokiečių oro linijų bendrovė, tačiau skrydžius į Lietuvą vykdys jos šveicariškasis padalinys. Norėdama savo kraštiečiams pristatyti Lietuvą kaip patrauklią turizmo kryptį, ji drauge su Lietuvos oro uostais, Valstybiniu turizmo departamentu, Vilniaus, Trakų bei Birštono turizmo ir informacijos centrais organizavo pažintinį vizitą, kuriame dalyvavo grupė Šveicarijos turizmo agentų, žurnalistų ir tinklaraštininkų.

Pradėdama skrydžius į Lietuvą aviakompanija „Germania“ pasinaudojo Lietuvos oro uostų ir Susisiekimo ministerijos įsteigto maršrutų plėtros fondo parama. Ja siekiama pradėti skrydžius Lietuvai svarbiomis kryptimis, kurios numatytos atsižvelgiant į šalies prioritetines rinkas ir kryptis. Parama gali pasinaudoti oro linijų bendrovės, pradedančios naujus maršrutus ar padidinusios esamų maršrutų skrydžių dažnį.

Apie Vilniaus oro uostą
Vilniaus oro uostas priklauso tris oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje jungiančiam Lietuvos oro uostų tinklui.
Per 2015 metus jie aptarnavo 4,2 milijono keleivių ir 50 tūkstančių skrydžių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 19 aviakompanijų skraido 65 kryptimis į 54 miestus 26 šalyse Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina daugiau nei 7 užsakomųjų skrydžių bendrovės. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc.

Daugiau informacijos
Agnė Mažeikytė
Lietuvos oro uostai
Komunikacijos vadybininkė
+370 673 46337
media@ltou.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt