Vilniaus meras su Viršuliškių bendruomene aptarė patogaus, saugaus ir tvarkingo rajono ateitį

Šįvakar viršuliškiečiai susitiko su miesto meru Remigijumi Šimašiumi aptarti savo rajono kasdienybę, rajone prasidedančius gyvenamosios aplinkos gerinimo darbus ir tai, kas šiuo metu gyventojams labiausiai rūpi, ką Viršuliškėse siūlytų pagerinti.

„Džiaugiuos, kad ir vasarą į susitikimus susirenka pilnos salės savo rajonu nuoširdžiai besirūpinančių gyventojų, kuriems norisi pasitarti ir dėl daugiabutyje apsigyvenusių balandžių, ir dėl įtartinos namo administratoriaus veiklos, ir saugesnės rajono aplinkos. Labai skatinu tokį bendruomenių aktyvumą, pats gyvenu tais pačiais rūpesčiais ir džiaugsmais, drauge randam įvairių išeičių ir kuriam gražesnę, patogesnę, geriau vilniečių lūkesčius atitinkančią aplinką“, – susitikimo įspūdžiais pasidalijo Vilniaus meras R. Šimašius.

Pasak mero, labai svarbu tiesiogiai išgirsti svarbiausius rūpesčius ir nuomonę apie numatytų darbų konkrečiame miesto rajone programą, kad šie iš tiesų padėtų žmonėms patogiau ir saugiau jaustis savo gyvenamoje erdvėje: kur kloti naujus šaligatvius ir suremontuoti kiemus, o kuri vieta labiausiai tiktų naujam skverui.

Bus suremontuota 17 įvažiavimų į kiemus

Jau birželio antroje pusėje Viršuliškėse bus pradėti remontuoti 17 įvažiavimų į kiemus, kurių danga buvo blogiausios būklės. Kiemai atrinkti, atsižvelgiant ne tik į dangos būklę, bet ir į aplinkui esančių namų gyventojų skaičių, ar jais privažiuojama prie ugdymo įstaigų ir pan. Parodžiusi iniciatyvą, savivaldybė tikisi, kad bendrijų gyventojai imsis tvarkyti savo kiemus ir patys.

Šį pavasarį rajone įrengtas naujas šaligatvis Č. Sugiharos -Tujų gatvių sankryžoje. Nauji šaligatviai mieste įrengiami ten, kur gyvena daugiausiai žmonių, kur jų labiausiai trūko ir keliukai jau seniai buvo išminti pačių gyventojų.

Artimiausiu metu numatyta pakloti naują asfalto sluoksnį Viršuliškių gatvėje. Savivaldybė sukūrė labai aiškią ir skaidrią sistemą, todėl pirmiausia rajone bus tvarkoma gatvės, kuria per parą pravažiuoja daugiausia asmeninių arba viešojo naudojimo transporto priemonių, kur daugiausia provėžuotų arba jau anksčiau remontuotų vietų ir nelygumų.

Naujas viešojo transporto maršrutas į Viršuliškes

Viršuliškės įsikūrusios strategiškai patrauklioje miesto dalyje, kur viešojo transporto tinklas gerai išvystytas: į jį galima atvykti ir greitaisiais autobusais (2G, 4G, 5G), ir troleibusais (1, 3, 7, 9, 13, 16, 18, 19), ir autobusais (7, 32, 49, 54, 55, 59, 43, 63, 73, 75, 116). Laukiančių transporto patogumui, šiemet transporto stotelėse buvo sutvarkyti ir atnaujinti 4 suolai (Spaudos rūmų ir Pal. Jurgio Matulaičio bažnyčios stotelėse).

Gera žinia – nuo birželio 13 d. transporto tinklas pasipildo dar vienu nauju viešojo transporto maršrutu (30 Pilaitė-Konstitucijos pr.-Apkasų g.-Šiaurės miestelis), kuris aptarnaus ir Viršuliškių rajoną.

Daugiau saugaus eismo priemonių

Gyventojai nudžiugo iš mero pavaduotojo Lino Kvedaravičiaus išgirdę, kad prieš pusmetį užsakytas projektuoti ir artimiausiais metais Viršuliškėse, itin judrioje T. Narbuto gatvėje bus pastatytas viadukas pėstiesiems ir dviratininkams, padėsiantis ateityje išvengti skaudžių nelaimių nesaugioje pėsčiųjų perėjoje.

Kad judėjimas taptų patogesnis, artimiausiu metu planuojama pertvarkyti Viršuliškių Laisvės pr. – J.Matulaičio g. sankryžą taip, kad pėstieji galėtų pereiti gatvę per vieną ciklą ir nebereiktų taip ilgai laukti žalio signalo saugos salelėje.

Sumažės spūsčių – šiemet geltonuoju koriu ir informaciniais skydais „Neblokuokite sankryžos“ bus paženklinta Laisvės pr. ir Viršuliškių g. sankryža (ties PC „Mada“). Sekant geraisiais Europos pavyzdžiais, kad būtų aiškiau, geltonomis linijomis žymimos tokios sankryžų zonos, į kurias negalima įvažiuoti, jei nespėsi baigti manevro ir užblokuosi sankryžą.
Pasibaigus Vakarinio aplinkkelio statybai, geltonu koriu ir informaciniais ženklais bus pažymėta ir Justiniškių, Šešuolių g. sankryža.

Naujas vaikų darželis „Gluosnis“

Nuo rugsėjo rajone duris atvers naujas 200 vietų vaikų darželis „Gluosnis“, kuris įsikurs suremontuotose Justiniškių g. 65 patalpose, kuriose anksčiau veikė Šolomo Aleichemo mokykla. Jau dabar yra atlikta apie 70 proc. modernizavimo darbų. Šio darželio sutvarkymui savivaldybė skyrė 2 mln. eurų. Gyventojai atkreipė dėmesį, jog kartu būtina išspręsti ir trumpalaikio automobilių statymo prie būsimo darželio klausimus, kad šie netrukdytų aplinkinių namų gyventojams išvažiuoti į darbus ir parvykti į namus.

Bus sutvarkyti dviračių takai

Ilgą laiką neremontuoti dviračių takai rajone šiemet bus sutvarkyti taip, kad būtų kiek įmanoma labiau užtikrintas dviratininkų saugumas – užlopytos dviračių takuose esančios duobės. O per artimiausius dvejus metus suplanuota visiškai atsinaujinti dviračių takų jungtį per T. Narbuto gatvę (Pilaitė – Konstitucijos pr.) – tam ketinama pasitelkti ES lėšas.

Kiti artimiausi Vilniaus mero susitikimai su bendruomenėmis vyks:

Birželio 16 d., 18 val. Naujamiestyje (Karaliaus Mindaugo pagrindinėje mokykloje, Mindaugo g. 9).
Birželio 21 d., 18 val. Naujojoje Vilnioje (Kultūros centre, Gerovės g. 1).
Birželio 28 d., 18 val. Šnipiškėse (Senvagės gimnazijoje, Širvintų g. 80).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt