Jau sutvarkytuose 220 sostinės kiemų – darbų kokybės tikrinimas

Įpusėjus sostinėje vykstančiai daugiabučių aplinkos gerinimo programos darbams, savivaldybė patikrino, ar kokybiškai remontuojama įvažiavimų į kiemus danga. Miesto ūkio reikalus kuruojantis mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius kartu su atsakingais savivaldybės specialistais apsilankė Žirmūnų seniūnijoje, kurioje per šį pavasarį suremontuoti net 77 blogiausios būklės įvažiavimai į kiemus ir privažiavimų prie automobilių stovėjimo vietų danga. Paskutinį kartą jie buvo remontuoti prieš devynerius metus. Pasak vicemero L. Kvedaravičiaus, toks atliktų ir aktais patvirtintų sostinės kiemų bei įvažiavimų į juos remonto darbų kokybės patikrinimas nebus vienkartinis – kai visi tvarkymo darbai bus užbaigti, planuojama kokybės patikrinimus organizuoti ir kitose sostinės seniūnijose.


„Vilnius ir toliau tęsia pavasarį pristatytos gyvenamosios aplinkos gerinimo programą, kurioje didelis dėmesys skirtas daugiabučių kiemų bei įvažiavimų į juos remontui. Žirmūnų mikrorajone darbai jau pasibaigę, gauti ir atliktų darbų aktai, o rezultatai išties geri – vilniečiai jau gali matyti realius pokyčius savo namų kiemuose“, – sakė mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Gyvenamosios aplinkos gerinimo programa įsibėgėjo: Vilniuje sutvarkyta jau 210 įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus. Šiais metais Vilniuje numatyta sutvarkyti 440 įvažiavimų į daugiabučių kiemus. Pirmojo etapo suplanuoti remonto darbai jau visiškai baigti Žirmūnų, Naujininkų, Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno, Šnipiškių, Lazdynų ir Rasų seniūnijose. Artimiausiu metu bus sutvarkyti ir Vilkpėdės, Panerių bei Šeškinės įvažiavimai į kiemus. Kitose sostinės seniūnijose darbai bus pradėti netrukus ir pabaigti jau per šią vasarą.

Reikalingiausi aplinkos tvarkymo darbai atliekami prieš kelis dešimtmečius statytuose daugiabučių rajonuose, kur gyvena daugiausiai vilniečių. Blogiausios būklės kiemuose klojama nauja danga, kitur tik užtaisomos pažeistos vietos. Skaičiuojama, kad visiems šiems darbams bus sunaudota tiek asfalto, kiek prireiktų nutiesti penkis Gedimino prospektus.


Savivaldybė yra gavusi per 3 tūkst. gyventojų prašymų sutvarkyti duobes jų kiemuose. Paskutinį kartą jie buvo remontuoti prieš devynerius metus. 2015 metų pabaigoje buvo atliktos kiemų apžiūros ir įvertinta reali situacija. Pirmiausia buvo atrinkti tie prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai. Kitais metais kiemų remonto darbus planuojame tęsti, šiuo metu yra sudarinėjami 2017 metų sąrašai.

Šiemet bus išasfaltuota ketvirtadalis visų vilniečių daugiabučių kiemų. Kiemų remonto darbams šiemet savivaldybė skyrė daugiau nei pustrečio milijono eurų.

Jei turite pastabų dėl įvažiavimo į Jūsų kiemą remonto darbų, galite pranešti Susisiekimo komunikacijų skyriaus vedėjui Arūnui Visockui el. paštu [email protected] arba tel. (8 5) 211 2776.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]