Nemokamos prekybos vietos – jau visose sostinės seniūnijose

Vilniuje gyvenantys bei savo gyvenamąją vietą sostinėje deklaravę senjorai, neįgalieji, moksleiviai, studentai ir bedarbiai prekiauti nemokamai galės visose 21-oje miesto seniūnijų. Patvirtintos 52 vietos, kuriose bus galima prekiauti miško gėrybėmis, taip pat savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis, gėlėmis ir sendaikčiais. Nulinį tarifą vilniečiams dar rudenį patvirtino sostinės Taryba.


„Mūsų seniūnijos gyventojai labai džiaugiasi, kad nuo šiol gali nemokamai prekiauti nustatytose vietose. Ypač senjorai, kurie tokiu būdu gali užsidirbti papildomų pajamų, pasiūlydami vilniečiams savo paties užaugintas sodo gėrybes. Tai dviguba nauda – prekiautojai gali užsidirbti, o vilniečiai turi daugiau progų įsigyti ekologiškų bei natūralių produktų“, – sakė Antakalnio seniūnas Algimantas Vaitkus.

Prekyba be leidimų gali užsiimti Vilniaus mieste gyvenantys bei čia savo gyvenamąja vietą deklaravę gyventojai, priklausantys vienai iš šių grupių: senjorai, neįgalieji, moksleiviai, studentai, bedarbiai. Asmenys, prekiaujantys savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir gėlėmis, privalo turėti žemės nuosavybę patvirtinantį dokumentą arba ūkininko ūkio ar sodininkų bendrijos nario pažymėjimą.

Nemokamai prekiaujantys privalo laikytis pagrindinių tvarkos taisyklių – laikinieji prekybos įrenginiai turi būti švarūs, tvarkingi, neturėtų būti prekiaujama nuo dėžių, atramų, turėklų, grindinio ar žemės. Taip pat neleidžiama prekiauti ant dviračių takų, vejų, viešojo transporto žieduose ir stotelėse, kuriose trukdoma transporto priemonių ar pėsčiųjų eismui.

Iki šiol visi viešose vietose prekiaudavę žmonės privalėjo įsigyti leidimą, kurio kaina – 21 Eur (mėnesiui) arba 4,1 eurų (dienai). Miesto turgavietėse nustatyta prekybos tvarka nesikeitė, nes jos yra privačios.

Prekybos be leidimų vietų sąrašas »

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt