Islandijos gatvė nuo šiandien tampa draugiška dviratininkams

Draugiška gatvė dviratininkams – skelbia nauji ženklai sostinės Islandijos gatvėje, o per naktį joje atsirado naujas dviračių takas.

Nuo šiandienos automobilių stovėjimas Islandijos gatvėje perkeltas į dešinę pusę. Nauji informaciniai ženklai nurodo, kad dviračiai čia yra lygiateisiai eismo dalyviai ir gali važiuoti drauge su automobiliais, bei skatinantys draugiškumą kelyje.

„Vilnius yra atviras ir draugiškas miestas dviratininkams. Būdami draugiškais vieni kitiems ne tik saugosime vienas kitą kelyje, mažinsime spūstis gatvėse, bet ir stiprinsime Vilniaus, kaip darniai judančios sostinės, įvaizdį“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Dviratininkai nuo šios dienos Islandijos gatvėje judės kairiąja gatvės dalimi, priešinga nei automobilių eismas kryptimi, dviratininkai taip pat galės važiuoti ir automobilių eismo kryptimi – bendrame sraute.

Dar viena naujovė, atsiradusi Islandijos ir Vilniaus gatvių sankirtoje – tai specialios vietos kavines aptarnaujančiam transportui prekėms išsikrauti. Nuo 8 iki 10 valandos ryto visomis dienomis numatytose vietose vyks prekių iškrovimo darbai. Tai žinodami, vilniečiai galės atitinkamai planuotis savo rytinius judėjimo maršrutus.

Vairuotojų prašome būti dėmesingesniais ir pagarbiai elgtis su bendrame automobilių sraute važiuojančiais dviratininkais – prilėtinti greitį bei nebandyti jų aplenkti siaurose senamiesčio gatvėse.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]