Meras su Amsterdamo vicemere aptarė bendradarbiavimą miesto plėtros srityje

Šiandien Vilniaus savivaldybėje lankėsi Amsterdamo mero pavaduotoja Kajsa Ollongren, kuri kartu su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi bei savivaldybės plėtros vadovais kalbėjo apie startuolių ekosistemą, dviračių takų plėtrą, investicijų pritraukimą, miesto rinkodarą bei dalijosi patirtimi.

„Vilnius labai sparčiai auga, todėl turime pasitempti ir taikyti mieste naujus sprendimus. Džiugu, kad galime pasisemti patirties ir iš kitų miestų. Jau lankėmės Amsterdame ir Eidenhovene, kur apžiūrėjome dviračių takus, kvietėme kompanijas investuoti Vilniuje. Manau, kad mūsų bendradarbiavimas su kitais miestais yra labai svarbus ir naudingas kuriant patrauklią ir atvirą sostinę“, – susitikimo metu sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Vilniuje šiandien besilankanti Amsterdamo mero pavaduotoja Kajsa Ollongren dalyvavo ir vienoje iš „Baltic Pride“ konferencijų bei pasidžiaugė, kad Vilnius tampa tolerantiškesniu bei atviresniu miestu. Mero pavaduotoja Vilniuje paskutinį kartą lankėsi prieš dvidešimtmetį ir pastebėjo, kad miestas pasikeitė neatpažįstamai.

„Jūsų miestas labai puikiai tvarkosi su investicijų pritraukimu – pas jus lengva įsikurti naujoms užsienio kompanijoms, pritraukėte daug startuolių, o tai daro miestą įdomų ir patrauklų. Nyderlandai yra linkę bendradarbiauti su kitais miestais, kurti bendrus projektus, tad manau, kad kartu galime dar daug ką nuveikti”, – sakė Amsterdamo mero pavaduotoja Kajsa Ollongren.


Susitikime taip pat dalyvavo Nyderlandų Karalystės ambasadorius Bert van der Lingen, anot kurio, Vilnius yra labai patrauklus ir daug galimybių turintis miestas. Kaip sakė ambasadoriaus, tam, kad miestas sulauktų dar daugiau turistų, būtina plėsti oro linijų bazę, atidaryti naujus skrydžius.

Amsterdamo atstovai pažadėjo pasidalinti patirtimi su miesto plėtros departamenentu, kaip greitai ir kokybiškai vykdyti daugiabučių renovaciją, kurti viešąsias miesto erdves.

Vilnius su Nyderlandų Karalyste bendradarbiauja jau daugiau kaip dešimtmetį. Šiais metais Nyderlandų ambasada Vilniui padovanojo išskirtinių dviračių stovų, organizavo dviračių dieną, kuria siekė populiarinti dviračių sportą sostinėje. Šįmet Vilniaus meras Remigijus Šimašius lankėsi Amsterdamo ir Eidenhoveno miestuose, kur susipažino su šalies dviračių infrastruktūra, lankėsi „Uber“ biure, susitiko su lietuvių bendruomene.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt