Vilniaus meras susitiko su Naujosios Vilnios bendruomene

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius lankėsi Naujosios Vilnios seniūnijoje ir su bendruomene aptarė aktualius klausimus. Kiekvienas atvykęs susitikti su meru turėjo jam klausimų. Susitikime buvo kalbama apie naktinio viešojo transporto, sporto zonų, apšvietimo gerinimo, suoliukų poreikį bei gatvių būklės gerinimą. Taip pat bendruomenė su sostinės vadovu aptarė naujo Naujoje Vilnioje atsirasiančio skvero vietą.


„Dažną apima jausmas važiuojant į Naująją Vilnią, kad tai atskiras miestelis. Pagal savo dydį, jei šis rajonas būtų atskira savivaldybė, būtų maždaug 10 Lietuvoje. Tame yra privalumo ir trūkumo. Neabejotinas privalumas – švaresnis oras, jaukesnė gyvenamoji aplinka. Trūkumas – Naujoji Vilnia anksčiau jautėsi truputėlį primiršta. Tai aš noriu labai aiškiai pasakyti, kad džiaugiamės Naujoji Vilnia yra Vilniaus dalis ir svarbus Vilniaus rajonas. “, – susitikime su seniūnijos gyventojais sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sostinės vadovas pristatė gyvenamosios aplinkos gerinimo programą: pravažiuojamų kiemų, žalių erdvių, gatvių tvarkymą.

Taisomi keliai, šaligatviai, įvažiavimai į kiemus

Jau suremontuoti apie keturi kilometrai Stepono Batoro g. Liepos -rugpjūčio mėnesiais planuojama asfaltuoti 890 m Rytų g.
Šiuo metu atliekamas daugiabučių kiemų remontas, jau suremontuota apie 2560 kv. m suplanuotų kiemų ploto. Dar apie 2715 kv. m ketinama suremontuoti.


Darbų sezono metu planuojama įrengti apie 1100 m šaligatvį Juodojo kelio vienoje pusėje, nuo Gurių Sodų 14-osios gatvės iki Gurių Sodų 32-osios gatvės bei įrengti 15 autobusų laukimo vietų. Šiems darbams bus panaudotos betoninės plokštės iš Neries krantinės.

Taip pat dar šį sezoną planuojama įrengti mažas šaligatvių atkarpas žmonių išmintuose takuose:

Gerovės g. 29 link Genių g. 16

49 m

Parko g. 28 ir Parko g. 30

116 m

Parko g. 32 ir Parko g. 38

37 m

Parko g. 32 ir Genių g. 23

44 m

Parko g. 38 ir Parko g. 36

25 m

Parko g. 36,38 namų perėjos link Karklėnų g

36 m

Genių g. 9 ir Genių g. 15

45 m

Genių g. 16 ir Gerovės g. 33

94 m

Genių g. 18 ir Gerovės g. 45

45 m

Darželio g. 9 ir Genių g. 4

64 m

Gerovės g. 31 ir Gerovės g. 37

57 m

Pergalės g. 22 tarp pėsčiųjų tako ir perėjos

6 m

Susirinkę gyventojai džiaugėsi, jog jau baigiamas pirmas Tuputiškio serpantino etapas ir jog antro etapo įgyvendinimas numatytas rugsėjo-spalio mėn.

Naujojoje Vilnioje – saugesnio eismo priemonių diegimas

Šiais metais yra numatyti padaryti greičio mažinimo kalneliai ties Rokantiškių g. 29A, 1F, Skaidiškių g. 13, 21, planuojama sustatyti signalinius stulpelius (baltus) Rokantiškių g. dalyje nuo Kalno g. iki Centrinės g. ir įrengti saugumo saleles Pergalės-Gerovės g. sankryžoje.


Taip pat dar šiais metais bus įrengti trapecinės formos greičio mažinimo kalneliai Juodajame kelyje ties Ašmenėlės, Pavilnio gatvėmis bei ties pastatu nr. 66. Bus įrengtas kryptinis apšvietimas Stepono Batoro g. ties Srovės stotele šalia sankryžos su Olandų g., ties Srovės g. 18C, ties sankryža su Liepto g. taip pat Pergalės g. 23 bei ties sankryža su Gerovės g.

2016-2017 metais Naujoje Vilnioje atsiras iškiliosios perėjos Stepono Batoro g. ties Užtvankos g. ir Pramonės g. ties Naujosios Vilnios stotele.

Naujojoje Vilnioje – naujas skveras

Dar šiais metais numatytas sutvarkyti skverą Naujosios Vilnios seniūnijos centrinėje dalyje, greta Gerovės ir Pergalės gatvių sankryžos, Gerovės g. 1 ir Pergalės g. 10 pastatų. Skveras bus pradėtas projektuoti jau šią savaitę, projektuos kraštovaizdžio architektas Maksimas Zacharovas, jis surengs kelis prjekto aptarimus su Naujosios Vilnios seniūnijos gyventojais. Meras kvietė gyventojus patiems siūlyti prioritetines vietas, kurios turi būti sutvarkytos ir paverstos į žaliąsias zonas bei pritaikytos gyventojams leisti laiką atviroje erdvėje.


Sostinėje šįmet bus atnaujinta 10 viešųjų erdvių, kurių jau seniai laukė Vilniaus gyventojai. Žaliosios erdvės bus atnaujinamos ir kuriamos Antakalnio, Fabijoniškių, Karoliniškių, Lazdynų, Naujamiesčio, Naujininkų, Naujosios Vilnios, Pašilaičių, Pilaitės, Šeškinės seniūnijose.

Nemokamai prekiauti galima 2 Naujosios Vilnios vietose

Vilniuje gyvenantys bei savo gyvenamąją vietą sostinėje deklaravę senjorai, neįgalieji, moksleiviai, studentai ir bedarbiai prekiauti nemokamai galės 2 nustatytose Naujosios Vilnios vietose – Palydovo g. 2 ir Pramonės g. 44. Čia galima prekiauti miško gėrybėmis, taip pat savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis, gėlėmis ir sendaikčiais.

Kiti Vilniaus mero susitikimai su bendruomenėmis: birželio 28 d. 18 val. – ŠNIPIŠKĖSE (Senvagės gimnazijoje, Širvintų g. 80), liepos 7 d. 18 val. – UŽUPYJE (UMI galerijoje „Kalnas“, Krivių g. 10). Rugsėjo mėnesį meras susitiks su Verkių, Vilkpėdės ir Žvėryno seniūnijų gyventojais.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt