„Startup-Scaleup” akseleravimo savaitės metu startuoliai pakviesti kurti Vilniuje

Pirmadienį Vilniuje prasidėjusi startuolių akseleravimo savaitė „Startup-Scaleup” įgavo pagreitį – šiandien savivaldybės Kolegijų salėje organizuotas renginys, kuriame startuoliai, investuotojai ir IT specialistai diskutavo, kaip išnaudoti daiktų interneto perspektyvas bei galimybes versle ar viešajame sektoriuje.

„Noriu pasveikinti visus, dalyvaujančius šiame renginyje ir pasakyti, kad Vilniuje galite drąsiai realizuoti visas savo idėjas, sumanymus ir nebijoti suklysti. Esame atviri, greiti ir draugiški naujoms iniciatyvoms. Beje, Vilniuje veikianti „Code4Vilnius“ jau atrado daug išmanių sprendimų, kuriuos puikiai taikome sprendžiant miesto tvarkymo problemas. Tikiuosi, kad šios startuolių savaitės metu taip pat gims daug naujų idėjų, kurias vėliau įgyvendinsite būtent Vilniuje“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiandien savivaldybėje organizuoto renginio metu buvo diskutuojama, kaip daiktų internetas paplitęs Lietuvoje ir pasaulyje bei kaip pasitelkus technologinius sprendimus įtvirtinti daiktų interneto galimybes Lietuvoje. „Vis dažniau girdime apie daiktų internetą, tačiau Lietuvoje jis beveik nenaudojamas, nors iš techninės pusės visas galimybes lyg ir turime. Šiandien ir klausėme Vilniaus savivaldybės atstovų, verslininkų ir startuolių, kaip daiktų internetas galėtų pagaliau pasiekti ir Lietuvos rinką. Manau, kad tam tikri sprendimai “, – sakė Danielius Stasiulis, „Civitta“ asocijuotas partneris.


Birželio 22 dieną ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto inobazėje vyks trečioji Internet of Things startuolių akseleravimo programos “Startup-Scaleup” diena. Trečiadienį žiniomis apie tai, kaip sukurti sėkmingas technologijas, dalinsis Promwad atstovai. “Civitta” asocijuotas partneris Dmitrij Sosunov atskleis Europos Komisijos finansavimo galimybes. Antroje dienos pusėje Arvydas Bložė iš “Practica Capital” diskutuos apie startuolių finansavimo būdus bei kaip kalbėti su investuotojais. Renginio pabaigoje startuolių įkūrėjai ne tik turės galimybę pasirodyti investuotojams, bet ir sudalyvauti Startuolių Barbekiu – viename daugiausiai startuolių įkūrėjų sutraukiančių renginių.

„Startup-Scaleup” akseleravimo programa vyksta birželio 20-23 dienomis. Jos metu vyksta tiksliniai mokymai 20-čiai atrinktų startuolių iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos bei įvairūs renginiai, skirti bendruomenei.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]