Vilniuje dar vienas traukos taškas – sakurų ir šermukšnių sodas Didlaukio akademiniame miestelyje

Nuo šiol žydinčiomis sakuroms vilniečiai ir sostinės svečiai galės grožėtis ne tik prie Baltojo tilto. Birželio 23 dieną Didlaukio gatvėje prie Mykolo Romerio universiteto Socialinių inovacijų laboratorijų centro MRU LAB iškilmingai atidarytas Bičiulių sodas. Bičiulių sodo atidarymas – vienas iš universiteto 25-mečio įkūrimo paminėjimui skirtų renginių.

MRU įkūrimo minėjime dalyvavęs sostinės meras Remigijaus Šimašius pasidžiaugė, jog Vilnius nuo šiol turės dar vieną įspūdingą traukos tašką. „Džiugu, kad šiandien sutikau savo bičiulius, su kuriais kartu tobulėjome universitete. Tai neįkainojami prisiminimai, o įgytos vertybės ir žinios lieka visam gyvenimui. Nuoširdžiai linkiu, kad Bičiulių sodas taptų neatsiejama ne tik universiteto ir Didlaukio akademinio miestelio, bei ir viso Vilniaus dalimi“, – sakė R. Šimašius, MRU alumnas, universitete įgijęs socialinių mokslų daktaro laipsnį.


Sodo koncepciją pasiūlė, parinko medžius ir konsultavo japoniško sodo Lietuvoje pradininkas Kęstutis Ptakauskas. Pirmame sodo kūrimo etape jau pasodinti 24 trijų metrų aukščio japoniškų sakurų ir 15 dviejų metrų aukščio japoniškų šermukšnių medžiai. Sodo koncepcijos autorius japoniškas sakuras ir šermukšnius parinko neatsitiktinai. Sakura simbolizuoja vidinį orumą, kilnumą, jaunystę ir atsinaujinimą, šermukšnis – vidinį grožį, privatumą, taiką ir prieglobstį. Šie medžiai itin charakteringai atspindi ir metų laikų kaitą – sakuros žydi pavasarį, o japoniški šermukšniai įspūdingai keičia spalvą rudenį.

Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje visiems sodo medžiams buvo suteikti simboliniai įvairių bendražmogiškųjų vertybių pavadinimai bei skirtos specialios dedikacijos Mykolo Romerio universitetui, žymiems jį kūrusiems ir puoselėjusiems profesoriams. Visi Bičiulių sodo mecenatai paminėti specialioje lentoje.

Į iškilmingą Bičiulių sodo atidarymą susirinko universiteto akademinė bendruomenė, universiteto alumnai, socialiniai partneriai. Tarp garbingų svečių – šio universiteto alumnai Vilniaus meras Remigijus Šimašius, buvęs Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, MRU Garbės daktarai – iškilus lietuvių išeivijos filosofas, Ohajo (JAV) universiteto profesorius Algis Mickūnas, signataras, Česlovas Juršėnas ir daugelis kitų.


Pasak universiteto rektoriaus doc. dr. Algirdo Monkevičiaus, šis sodas ne tik žymi gražią universiteto sukaktį. Tai ir universiteto bendruomenės padėka universiteto kūrėjams, puoselėtojams, ir universiteto dovana Didlaukio akademiniam miesteliui ir Vilniui. Mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė doc. dr. Ingos Žalėnienė dėkojo garbingiems mecenatams, universiteto alumnams, darbuotojams, socialiniams partneriams, be kurių nebūtų pavykę įgyvendinti šios gražios idėjos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt