Atnaujinamai Neries krantinei – šiuolaikiški ir praktiški studentų pasiūlymai

Šiandien savivaldybėje pristatyti studentų darbai, kuriuose pavaizduoti objektai galėtų atsirasti sutvarkytoje Neries krantinėje. Modernūs šviestuvai, suoleliai, dviračių stovai su padangų pompomis, inovatyvios upės tėkmės ir saulės energijos įkrovimo stotelės – šiuos ir dar daugiau šiuolaikiškų ir praktiškų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų sukurtų projektų galima pamatyti Vilniaus miesto savivaldybėje atidarytoje parodoje.


Atnaujindama Neries krantines, savivaldybė pasitelkė studentus – jie kūrė ir projektavo Neries krantinės viešųjų erdvių rekreacinės paskirties bei inžinerinės infrastruktūros objektus.

„Pirmiausia Neris – yra labai svarbi miesto arterija, kurią miestas pradeda iš naujo prisijaukinti. Didieji krantinės rekonstrukcijos, atnaujinimo darbai jau yra matomi gyventojams ir miesto svečiams, tačiau šie darbai, tik tai pradžia. Nemažiau svarbūs projektai dar laukia – tai mažosios architektūros dizaino elementai, kurie krantinei suteiktų savitą veidą, todėl man labai džiugu, kad jaunimas įsijungia į šio „veido“ paieškas“, – kalbėjo sostinės vadovas Remigijus Šimašius.


Iš beveik 40 antro ir trečio kurso studentų pateiktų darbų atrinkta ir parodoje eksponuojama 17 projektų. Parodos kuratorius VGTU Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis džiaugėsi abipusio – akademinės bendruomenės ir viešojo sektoriaus – bendradarbiavimo rezultatu, nes, anot jo, praktiškas problemų sprendimas, idėjų generavimas, praktinio idėjų įgyvendinimo galimybės pajutimas studentus motyvuoja daug labiau nei tik teorinių užduočių sprendimai.

„Studentai sukūrė modernių, šiuolaikinio dizaino, prie vietos ir gamtos sąlygų pritaikytų, tarpusavyje derančių bei praktiškų objektų projektus. Rezultatai atspindi studentų įsitraukimą, užsidegimą. Išnagrinėję vietos specifiką jie pasiūlė reikalingus, praktiškus, o kartu ir labai šiuolaikiškus bei estetiškus sprendimus, kurių tikslas – prisidėti prie Neries krantinės gražinimo, savitų ir įdomių sostinės viešųjų erdvių kūrimo bei geresnės gyvenimo kokybės miestiečiams suformavimo“, – sakė J. Jakaitis.


Parodos atidaryme taip pat dalyvavo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas ir mero patarėja Dalia Bardauskienė, kurie džiaugės, jog paroda vyksta bendradarbiavimo sutarties, pasirašytos 2016 m. balandžio 5 d. tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir VGTU, pagrindu. Studentų sukurtus projektus, su Vilniaus miesto savivaldybės pagalba, siekiama įgyvendinti praktiškai, pritaikant juos realioms miesto erdvėms.


Paroda eksponuojama Vilniaus miesto savivaldybės Vilniaus jaunimo informacijos centre (Idėjų kambarys, 1 aukštas).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]