Susitikime su meru – daug gerų naujienų Šnipiškių gyventojams

Šnipiškių bendruomenė drauge su miesto meru Remigijumi Šimašiumi šįvakar diskutavo apie šiame rajone planuojamus įgyvendinti projektus, gyventojų lūkesčius ir problemas. Meras pakvietė susirinkusius gyventojus kuo aktyviau dalyvauti kuriant patogią, jaukią Šnipiškių rajono gyvenamąją aplinką. Senvagės gimnazijoje susirinkę šnipiškiečiai pateikė daug įdomių klausimų – apie gatvių remonto, dviračių takų, vaikų žaidimo aikštelių, suoliukų, automobilių parkavimo vietų, vandentiekio ir nuotekų įrengimo galimybes rajone.

„Šnipiškės – vienas įdomiausių sostinės rajonų. Artimiausiu metu jame nusimato daug investicinių projektų, kurie leis šiam rajonui atviru, patraukliu ir saugiu – miesto centru. Šnipiškių gyventojai turi žinoti, kad gyvena sostinės centre su visais jo privalumais ir trūkumais. Labai svarbu, kad ir patys gyventojai rodytų savo iniciatyvą: kur kloti naujus šaligatvius ir suremontuoti kiemus, o kuri vieta labiausiai tinka poilsiui“- sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Suremontuoti 7 įvažiavimai į kiemus
Po devynerių metų pertraukos sostinėje vėl pradėti remontuoti daugiabučių namų kiemai. Šiemet jau suremontuota daugiau negu pusė įvažiavimų į daugiabučių kiemus -220. Šnipiškėse suremontuoti 7 blogiausios būklės: Kalvarijų ir Giedraičių gatvėse esantys įvažiavimai į kiemus. Jie buvo atrinkti įvertinus kiemų būklę, be to jais naudojasi daugiausiai vilniečių.

Nauji šaligatviai Šnipiškėse
Mėgstantys aktyvų gyvenimo būdą šnipiškiečiai galės pasivaikščioti naujais šaligatviais. Kalvarijų ir Rinktinės gatvėse įrengta daugiau kaip 400 metrų šaligatvių ten, kur gyvena daugiausiai žmonių, kur jų labiausiai trūko ir keliukai jau seniai buvo išminti pačių gyventojų.

Bus suremontuotos gatvės
Šiemet įvairiose sostinės seniūnijose planuojama sutvarkyti apie 40 km gatvių, beveik 6 km iš jų yra žvyrkeliai. Šnipiškėse iki liepos pabaigos bus paklotas naujas asfaltas Kalvarijų g., nuo Žalgirio g. iki Apkasų g., taip pat seni šaligatviai, kelio borteliai pakeisti naujais. Jau rudeniop Kalvarijų g., atkarpoje nuo „Baldų rojaus“ iki Apkasų g., atsiras papildoma eismo juosta bei kairieji posūkiai leisiantys vairuotojams be kliūčių pasukti į J. Treinio ir Apkasų gatves. Planuojama kitąmet rekonstruoti Kernavės gatvę – nuo Žalgirio iki Lvovo gatvės. Šioje atkarpoje atsiras trys eismo juostos, abiejose gatvės pusėse bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai.

Geros naujienos dviratininkams
Kad kelionių dviračiais skaičius Šnipiškėse augtų, per šiuos metus bus tvarkomi esami dviračių takai: užtaisomos duobės, kai kur nuleidžiami bortai aktyviai ruošiamasi ES finansuojamiems projektams, kuriuos planuojama įgyvendinti per artimiausius dvejus metus: dviračių infrastruktūrai tarp Ozo g. ir Konstitucijos prospekto palei -Linkmenų gatvę nutiesiant dviračių takus bei sutvarkyti Giedraičių g., kurioje taip pat atsiras dviračių takai. Svarstoma ir apie finansavimą patogioms dviračių jungtims per Arsenalo-Rinktinės gatves bei Žalgirio gatves.

Šnipiškėse – Japoniškas sodas
Po keleto metų Šnipiškėse atsiras dar viena traukos vieta, kurioje vilniečiai galės susipažinti su japonų kultūra – naujajame miesto centre, prie Lvovo ir Geležinio Vilko gatvių sankryžos, planuojama įkurti Japonišką sodą, kuriame bus galima pasimėgauti ramybe vienoje judriausių miesto vietų. Pagrindinė sodo dalis bus aptverta ažūrine metaline tvora, centrinė dalis – tipiška japoniška tvora su čerpėmis. Sodo teritorijoje bus suformuoti šlaitai, ant kurių bus pasodinti medžiai leisiantys atsiriboti nuo triukšmingos Geležinio Vilko gatvės. Vilniaus japoniško sodo koncepciją parengė pasaulinio lygio Japonijos kraštovaizdžio architektai tėvas ir sūnus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane. Japoniško sodo projektas patenka į prioritetinę miesto plėtros teritoriją ir yra įtrauktas į Vilniaus miesto integruotų teritorijų vystymo programą, kurioje planuojamos ES lėšos 2014-2020 m.

Tvarkoma Neries krantinė
Pernai savivaldybė iki žiemos sutvarkė pirmuosius 500 metrų Neries krantinės, o šiemet tęsiami likusios betoninės krantinės darbai 6 kilometrų ruože nuo Žirmūnų tilto iki Verslo trikampio. Čia tvarkomi natūralūs upės slėnio takai – atsivers vaizdas į Nerį. Pavasarį sutvarkyta 2 kilometrų atkarpa palei Nerį nuo Lazdynų iki Žvėryno ir palei Vileišio gatvę Antakalnyje. Dar bus sutvarkyta daugiau kaip 1 kilometras pakrantės nuo Šilo tilto iki Vileišio g. pabaigos. Neries pakrančių miško parko juostose tvarkomi brūzgynai, pavojingi medžiai, kai kur šlaituose įrengiami medžio laipteliai ar tiltelis per šaltinį, ženklai – kur veda gamtinis takas. Neries krantinėje atsiras 5 naujos lauko kavinės, elingas, kopimo sienelė. Atnaujindama Neries krantines, savivaldybė pasitelkė studentus – kurie sukūrė lauko baldus – suoliukus, šiukšliadėžes, gėlines ir kt.

Bus įrengti vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklai
Savivaldybės bendrovė „Vilniaus vandenys“ Šnipiškėse nutiesė beveik kilometrą vandentiekio tinklų bei pustrečio kilometro nuotekų tinklų – Durpių, Utenos, Kernavės, Širvintų, Ratnyčios, Giedraičių ir Molėtų gatvėse. Taip pat iki 2018 metų pabaigos numatyta įrengti vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklus tarp Žalgirio, Lvovo, Linkmenų, Trimitų ir tarp Ozo, Žalgirio ir Maišiagalos gatvių.

Kiti Vilniaus mero susitikimai su bendruomenėmis: liepos 7 d. 18val. – UŽUPIS (TBC, Krivių g. 10), rugsėjo 8 d. 18 val. – VERKIAI (Baltupių progimnazijoje, Didlaukio g. 23), rugsėjo 15 d. 18 val. – VILKPĖDĖ (Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro kultūros salė, Skroblų g. 19), rugsėjo 22 d. 18 val. – ŽVĖRYNAS (Vilniaus Žvėryno gimnazija, Žalioji g. 4).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]