Prasidėjo du mėnesius truksiantis Kristupo vasaros festivalis!

Šiandien simfoninio roko muzikos koncertu Vilniaus universiteto botanikos sode prasidėjo didžiausias ir vienas įspūdingiausių vasaros muzikos renginių šalyje – Kristupo vasaros festivalis. Sostinės mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius pasveikino festivalio dalyvius ir pakvietė vilniečius bei miesto svečius atvykti į muzikos šventę, pajusti ypatingą atmosferą, kai sostinė tampa ypač gyva ir suskambės net keturiasdešimčia koncertų.


„Man ypatingai džiugu atidaryti jau 22-ąjį Kristupo vasaros festivalį, kuris dovanoja mums neišdildomas akimirkas. Džiaugiuosi, jog daugeliui mūsų susitikimai su Muzika – ypatinga šventė. Nuostabu, kaip tiek įvairių šalių, tautų ir požiūrių žmonių laisvai susikalba viena unikalia muzikos kalba. Dėkoju visiems atlikėjams, kad visą vasarą džiugins vilniečius ir miesto svečius savo nuostabia muzika. Jūsų talentas praturtina sostinę, tampa svarbia jos kultūros dalimi“, – sakė kultūros sritį kuruojantis mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Festivalį atidarė maištingasis ketvertas iš Latvijos, Ukrainos, Lietuvos ir Irano drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Koncerto „Simfoninis rokas“ metu skambėjo Liudviko Bethoveno, Sergejaus Prokofjevo, U2, Led Zeppelin ir kitos melodijos.


Kristupo vasaros festivalis šiemet klausytojams paruošė ypač margaspalvę programą. Vienas didžiausių kultūrinių vasaros renginių programoje – 40 koncertų: geriausias flamenko šokėjas, legendinis tango pianistas, 20 metų grojęs vienoje scenoje su pačiu Astoru Piazzolla, charizmatiškiausias Portugalijos balsas, pasaulinė premjera iš Prancūzijos, simfoninio roko jėga – tik keli šių metų festivalio akcentai.

Renginys laikosi tradicijų, tokių kaip „Sakralinės muzikos valandos“, „Naktiniai fortepijono rečitaliai“, „Kristupo piknikai“. Šiemet „Sakralinėse muzikos valandose“ daug ryškiausių vargonų meistrų iš Lietuvos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Latvijos ir Austrijos. Ryškiausias „Sakralinių muzikos valandų“ debiutas – tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso žiuri pavergusios dvidešimtmetės vargonininkės Monos Roždestvenskytės pasirodymas.


Pernai įdiegta naujiena – koncertai kūdikiams ir vaikams – pasiteisino su kaupu. Tad šią vasarą mažieji su tėveliais kviečiami į dar daugiau jiems skirtų pasirodymų. 2-10 metų klausytojams jie bus nemokami. Dėl muzikinių programų kokybės nekyla nė menkiausios abejonės, nes jas rengė profesionalai – Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas prof. Donato Katkaus ir ankstyvojo meninio ugdymo mokyklos „Strazdanėlės“ komanda.


Kristupo vasaros festivalis vyks liepos 3-osios – rugpjūčio 28 dienomis. Pernai dėl įvairiapusiško turinio, kokybės ir draugiškos aplinkos renginys pateko tarp 70 geriausių Europos festivalių.

Daugiau informacijos apie Kristupo vasaros festivalį: www.kristupofestivaliai.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]