Į Igarką išlydėtiems „Misija Sibiras“ dalyviams – praktiškos Vilniaus mero dovanos

Šiandien į tolimąją Igarką iškeliavo jau 15-oji „Misija Sibiras’16” ekspedicija. Išlydėti į kelionę sostinės Geležinkelių muziejuje 16-os ekspedicijos dalyvių bei palinkėti jiems sėkmės atvyko Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Komandai meras įteikė vieną iš reikalingiausių kelionėje daiktų – priemonių nuo uodų bei geriausio vilnietiško šokolado plytelę, kad tvarkant lietuvių kapavietes Sibire nepristigtų jėgų.


„Atėjau čia jūsų išlydėti, bet širdyje taip norėčiau keliauti kartu. Važiuojate prisiliesti prie mūsų istorijos ir sutvarkyti mūsų atminimą, tad būsite tikri Lietuvos ambasadoriai Sibire. Turbūt svarbiausia, ko jums prireiks ekspedicijoje – geras nusiteikimas ir stipri dvasia“, – išlydėdamas žygeivius sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiais metais ekspedicijos dalyviai vyksta į vieną tolimiausių ir vieną svarbiausių lietuvių tremties vietų – Igarką, Krasnojarsko srities šiaurėje. Igarkoje iki šių dienų yra išlikusios vienos didžiausių lietuvių kapinių buvusios SSRS teritorijoje. Vienose jų – net apie 1000 kapaviečių. Tremtinių ir politinių kalinių amžinojo poilsio vietų tvarkymas – vienas iš „Misija Sibiras‘16“ ekspedicijos tikslų.


Iš Vilniaus 16 ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvių skris į Rusijos Krasnojarsko miestą, iš ten dar kelias valandas keliaus iki Igarkos už Šiaurinio poliarinio rato, kur tvarkys lietuvių tremtinių kapus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt