VšĮ „GO Vilnius“ komandai vadovaus Darius Udrys

Už tarptautinį turizmą, miesto rinkodarą ir investicijų skatinimą atsakingai viešai įstaigai „GO Vilnius“ nuo šiandien pradeda vadovauti Darius Udrys. Naujos įstaigos vadovas pasiruošęs nelengviems, bet įdomiems iššūkiams ir siekia suburti talentingą Vilniui dirbančią komandą.

„Greitas ir atviras Vilnius jau dabar yra patrauklus turistams ir investuotojams. „GO Vilnius“ komandai ir jos vadovui keliamas tikslas – užtikrinti miesto tarptautinį konkurencingumą, kad Vilnius taptų dar greitesnis ir atviresnis, pritrauktų daugiau investicijų ir užsienio svečių. Įstaiga turės rimtą uždavinį rūpintis, kad čia kuriama infrastruktūra ir investicinė aplinka atitiktų tarptautinius standartus“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Kaista konkurencija tarp pasaulio miestų dėl investuotojų, turistų ir talentingų žmonių. Turi neatsilikti ir Vilnius. Su komanda darysime viską, kad parodyti jiems svetingą, jaukų, sveiką ir atvirą sostinės veidą. Pradėtus gerus darbus tęsime ir plėsime, dirbsime petys petin su nacionalinėmis institucijomis kaip „Investuok Lietuvoje“, „Global Lithuanian Leaders“ ir kitos, taip pat kursime ir įgyvendinsime naujas iniciatyvas, kad turistai, talentai ir investuotojai turėtų tai, ko reikia, kad nuosekliai augtume ir klestėtume“, – sakė Darius Udrys, naujasis „GO Vilnius“ vadovas.

„Iš „Go Vilnius“ ir naujojo vadovo tikimės, kad bus vystomos miesto stiprybės skirtinguose verslo sektoriuose: sukurta patraukli gamybos lokacija, „startuolių kvartalas“, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos klasteris, sutraukiantys į sostinę naujus investuotojus. Agentūra šiems investuotojams turi teikti visą informaciją apie savivaldybės paslaugas – darželius, mokyklas, transportą ir kt. – vieno langelio principu. Kad šie uždaviniai būtų įgyvendinti, o įstaiga veiktų sėkmingai, būtina sukurti valdybą, sudarytą iš pagrindinių miesto atstovų ir suinteresuotų šalių“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Darius Udrys, gimęs JAV Mičigano valstijoje, lietuvių karo pabėgėlių šeimoje, Vilniuje gyvena nuo 2011 metų. Atvykęs į Lietuvą jis prisijungė prie Europos humanitarinio universiteto komandos, kur ketverius metus dirbo plėtros ir komunikacijos prorektoriumi. D.Udrys turi nemažai tarptautinės patirties. Mokėsi Vokietijos lietuvių vasario 16-osios gimnazijoje, stažavosi LR Seime, studijavo ir dirbo Vokietijoje ir Čekijoje, kur buvo „Laisvosios Europos radijo“ lietuvių redakcijos narys. Gyvendamas Kalifornijoje, D.Udrys vadovavo tarptautinėms pilietinio švietimo programoms ir jų plėtrai, buvo „Lietuvos radijo“ korespondentas Los Andžele ir lietuvių bendruomenės pirmininkas.

D.Udrys politologijos ir vokiečių kalbos bakalauro studijas baigė Hillsdale koledže, vėliau Kalifornijos Claremont universitete įgijo politologijos magistro bei daktaro laipsnius. Pernai D.Udrys su partneriu įkūrė brendingo agentūra Neue Unica, kurioje žada tęsti savo, kaip agentūros strategijos vadovo pareigas. Naujasis „GO Vilnius“ vadovas aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, yra „Vilnius International Rotary“ klubo narys, savanorišku pagrindu talkina įvairioms Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms.

„Džiaugiamės, kad dar vienas tarptautinę patirtį sukaupęs, JAV gimęs lietuvis profesionalas taps tokios Vilniui strategiškai svarbios agentūros vadovu. Tikiu, jog Dariui Udriui jo globali patirtis padės į Vilnių pažvelgti iš kito kampo bei sėkmingai jį pristatyti užsienio investuotojams bei talentams. Mes mielai prisidėsime atrandant įdomių sostinės ambasadorių tarp GLL tinklo narių, kurie padės Vilnių išryškinti pasaulio žemėlapyje“ – sako Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, Global Lithuanian Leaders profesionalų tinklo vadovė.

Konkurse į „GO Vilnius“ vadovo pareigas pretendavo 12 kandidatų, į atranką pakviesti 7. Šiuo metu naujoje agentūroje dirba 26 turizmo, verslo ir rinkodaros profesionalai, planuojama, kad komanda plėsis iki 34 darbuotojų. Įstaigos veikla bus finansuojama iš lėšų, kurias pavyko sutaupyti, optimizavus kitas savivaldybės įmones ir įstaigas, anksčiau menkai koordinuojamai vykdžiusias su investicijomis susijusią veiklą. Tarp jų – ir prie UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ jungiama, šiuo metu likviduoti planuojama bendrovė „Start Vilnius“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]