Sostinė baigia tvarkyti daugiabučių kiemus: 80 proc. šiemet planuotų darbų jau atlikta

Sostinėje jau suremontuota 312 įvažiavimų į kiemus, tai – didžioji dalis visų šįmet suplanuotų tvarkyti daugiabučių namų kiemų. Iki rugsėjo Vilniaus gyventojai savo namų aplinkoje pajus dar daugiau teigiamų pokyčių – įvairiose miesto seniūnijose bus sutvarkyta net 440 prasčiausios kokybės įvažiavimų į kiemus. Paskutinį kartą jie buvo remontuojami prieš devynerius metus.

„Įvažiavimų į kiemus remonto darbai vyksta sklandžiai – jau sutvarkyta didžioji dalis visų planuotų kiemų ir tikimės, kad iki rugsėjo mėnesio bus įgyvendinta visa daugiabučių kiemų programa. Be abejo, tai nėra vienerių metų projektas, jau dabar specialistai fiksuoja vietas, kurias tvarkysime kitąmet. Prioritetai teikiami prasčiausios kokybės kiemams, kurie yra tranzitiniai bei kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių. Tai yra ilgalaikis nuoseklus projektas, kuris bus tęsiamas ir kitąmet“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.


Šiandien miesto ūkio reikalus kuruojantis mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius kartu su atsakingais savivaldybės specialistais apsilankė Karoliniškių seniūnijoje bei apžiūrėjo, ar darbai atlikti kokybiškai. Karoliniškėse jau suremontuoti 29 blogiausios būklės įvažiavimai į kiemus ir privažiavimų prie automobilių stovėjimo vietų danga. Darbai atlikti L. Asanavičiūtės, V. Druskio, V. Maciulevičiaus, D. Gerbutavičiaus, R. Jankausko, A. P. Kavoliuko, Mėnulio, A. J. Povilaičio, I. Šimulionio, V. Vaitkaus, Sausio 13-osios gatvėse ir Laisvės pr.


312 kiemų jau sutvarkyta Žirmūnų, Verkių, Lazdynų, Karoliniškių, Šeškinės, Senamiesčio, Šnipiškių, Žvėryno, Naujamiesčio, Naujininkų, Rasų, Naujos Vilnios, Grigiškių, Vilkpėdės, Panerių, Viršuliškių seniūnijose. Šiuo metu vykdomi darbai Justiniškių, Fabijoniškių ir Antakalnio seniūnijose. Pilaitės ir Pašilaičių seniūnijose darbai bus pradėti artimiausiu metu.


Šiemet bus išasfaltuota net ketvirtadalis visų vilniečių daugiabučių kiemų. Kitais metais darbai bus tęsiami. Kiemų remonto darbams šiemet savivaldybė skyrė daugiau nei pustrečio milijono eurų.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt