Vilnius kartu su Ukraina švenčia Nepriklausomybės 25-metį – Trys Kryžiai ir Rotušė nušvito Ukrainos vėliavos spalvomi

Vilnius solidarizuojasi su Ukraina, švenčiančia Nepriklausomybės dvidešimt penktųjų metines – šia proga Trijų Kryžių paminklas Vilniuje ir Rotušės kolonos šįvakar nušvito Ukrainos vėliavos spalvomis. Paminklas ir Rotušė žydra-geltona spalvomis švies per visą naktį.

„Lietuva ir Ukraina visada buvo bendros istorinės lemties valstybės, lietuviai ir ukrainiečiai – bendros istorinės lemties tautos. Kalbu apie bendrą dvasią – apie laisvės, apie savo tautos ir valstybės vertės jausmą, apie pasiryžimą siekti atviresnio, modernesnio, šviesesnio gyvenimo. Todėl šiandien, žvelgdami į Ukrainą, matome Lietuvą ir savo istorijos atspindį. Mums taip pat reikėjo išsivaduoti iš kaimyninės imperijos, reikėjo laiko, pastangų ir, deja, aukų, kad būtume ten, kur esame šiandien. Tad, sveikinu visus Ukrainos žmones su nepriklausomybės diena! Linkiu šiai istorinei Lietuvos sesei kantrybės ir ištvermės, ginant ir įtvirtinant savo laisvę. Слава Україні!”, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Vilniečiai ir miesto svečiai, nešini vėliavėlėmis, šįvakar rinkosi miesto centre pasigrožėti Trijų Kryžių kalnu, Rotuše ir palaikyti Ukrainos žmones, linkėdami jiems taikos ir vienybės.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]