Sostinė remia kultūrą: apie 100 projektų savivaldybė skyrė 152 tūkst. eurų

Vilniaus kultūrinį gyvenimą pagyvins dar daugiau renginių, meno projektų ir iniciatyvų – sostinės savivaldybė smulkiems kultūros projektams remti skyrė 152 tūkst. Eur. Toks finansavimas – vienas didžiausių pastaraisiais metais: pernai rėmimo konkursas nebuvo skelbtas, o 2014 m. kultūros projektams buvo skirta 80 tūkst. Eur.

„Gera žinia vilniečiams – šįmet įvairiems kultūros renginiams skyrėme ypatingą dėmesį ir parėmėme net 96 iniciatyvas bei projektus, kurie praturtins sostinės kultūrinį gyvenimą. Tai – nedideli, tačiau gyventojams svarbūs renginiai, į kuriuos įsitrauks ir vietos bendruomenės. Renginiai bus organizuojami ne tik miesto centre, tad pritrauksime daugiau kultūros ir į toliau nuo centro įsikūrusius rajonus“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Konkurse finansinei paramai gauti buvo pateikti 406 kultūros projektai. Projektus atrinko net 22 komisijos atstovai – savivaldybės darbuotojai, Tarybos nariai, akademinės bendruomenės bei įvairių meno ir kultūros įstaigų vadovai. Rėmimui Komisija atrinko tuos projektus, kurie labiausiai praturtins ir paįvairins sostinės kultūrinį gyvenimą, įtraukdami kuo daugiau žmonių, skatindami prasmingai leisti laiką Vilniuje.

Kultūros projektų rėmimas suteiks sveiką postūmį ir įprastiems, ir įdomiems inovatyviems netradiciniams projektams Štai pirmą rudens mėnesį Pilaitėje vyks jau šešerius metus iš eilės organizuojamas Vilniaus šviesos instaliacijų festivalis „Beepositive“, kuris tapo miesto švente ir vienu interaktyviausių festivalių Lietuvoje. Festivalio organizatorius Andrius Ciplijauskas, šįmet gavęs savivaldybės paramą festivalio organizavimui, sako, kad gautos lėšos suteikė galimybę praturtinti festivalį dar vienu įdomiu renginiu. „Šiais metais Beepositive šviesų festivalis išsiplėtė ir į sostinę atveš „Guerilla Lightening“ – tai bus ypatinga ekskursija po Senamiestį, kurios metu vilniečiai galės susipažinti su pastatų, kurie bus apšviesti, istorija“, – sakė A. Ciplijauskas.

152 tūkst. Eur paskirstyti pagal meno sritis 96-iems vizualiųjų menų, scenos menų, muzikos, kino, literatūros ir leidybos, kultūros paveldo, muziejų ir meno mėgėjų projektams. Tarp šių renginių – Aukštamiesčio dizaino mugė „Uptown Market“, Baltų vienybės lygiadienis, „Sirenų“ festivalis, tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“, tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“, tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, Vilniaus mokytojų namų organizuojami „Gyvo žodžio vakarai“, atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“, Japonijos – Baltijos dizaino savaitė „Made in Japan“ įvairūs jaunimo spektakliai, šokių seminarai ir daugybė kitų šaunių projektų.

Remiamų kultūros projektų sąrašas »

Remiamų kultūros projektų sąrašas (dokumentas atsisiųsti)

Daugiau informacijos čia

Kontaktinis asmuo informacijai – Patricija Survilo tel. (8 5) 211 2366 arba el. p. patricija.survilo@vilnius.lt.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt