Sostinėje su nelegalia reklama padės kovoti interaktyvusis žemėlapis

Nuo šiol kiekvienas vilnietis gali prisidėti prie tvarkingesnio Vilniaus – be nelegalių reklamų: savivaldybė sukūrė interaktyvųjį reklamos mieste žemėlapį. Kilus abejonių dėl vienos ar kitos reklamos prie namų ar mieste, vilniečiai gali pasitikrinti – ar jos įrengtos savivaldybei leidus, ar realybėje iškabinta reklama tikrai atitinka suderintą projektą, ir apie pažeidimus pranešti savivaldybei.

Gyventojai neretai pirmieji pastebi mieste reklamai naudojamas transporto priemones, paliktas pakelėje, arba nesaugias ir neestetiškas plokštumas, konstrukcijas ant pastatų fasadų ir pan. Pasitikrinus žemėlapyje, apie aptiktą nelegalią reklamą mieste vilniečiai kviečiami pranešti miesto problemų registracijos sistemoje arba programėlėje „Tvarkau Vilnių“, pasirinkus problemos tipą – „išorinės vaizdinės reklamos pažeidimai“. Gavę pranešimą, Saugaus miesto departamento darbuotojai nedelsdami atlieka tyrimą ir įspėja pažeidėjus.

Žemėlapyje matomas miesto planas, kuriame žalia spalva žymi galiojantį reklamos leidimą, raudona – nebegaliojantį. Žemėlapyje galima pamatyti kiekvieno leidimo išdavimo datą ir terminą, užsakiusios reklamą bendrovės pavadinimą, reklamos tipą ir plotą. Žemėlapis bus nuolat pildomas.

Pernai sostinės savivaldybė išdavė apie 800 leidimų įrengti išorinę reklamą, šiemet per tą patį laikotarpį -1077.

Nuoroda į žemėlapį: http://maps.vilnius.lt/maps_vilnius/?theme=ad#

Žemėlapį taip galite rasti: www.vilnius.lt > E. miestas > Interaktyvus žemėlapis > Leidimai ir licencijos

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt