Sostinės mokyklų vadovų laukia naujas etapas – išskirtinumo paieškos

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams, Vilniaus meras Remigijus Šimašius į Vilniaus rotušę sukvietė 155 mokyklų vadovus pasveikinti artėjančios rugsėjo 1-osios proga ir aptarti svarbiausius mokslo metų iššūkius ir darbus. Į 124 bendrojo ugdymo ir 31 papildomo ugdymo mokyklas šį rugsėjį susirinks apie 60,5 tūkst. moksleivių, šįmet pirmąsias klases lankyti pradės apie 600 daugiau vaikų nei pernai. Augančio Vilniaus meras mokyklų vadovams akcentavo svarbiausius pokyčius ir prioritetinius darbus.

„Kiekviena sostinės mokykla turi atrasti savitą veidą, todėl kiekvienas – nuo moksleivio ir jo tėvelių iki ūkvedžio – turi gebėti labai aiškiai pasakyti – kuo jų mokykla skiriasi nuo kitų Vilniuje, ir kodėl vaikai pasirinko būtent šią, o ne kitą mokyklą. Vienas svarbiausių dalykų mokykloje – gera emocinė aplinka ir kūrybiškumo atmosfera. Linkiu įkvėpti moksleiviams smalsumo, parodyti gamtos, tiksliųjų mokslų, technologijų pažinimo teikiamą džiugesį, užduoti pakankamą fizinio aktyvumo toną. Kiekvienas vaikas mokykloje turi jaustis esąs tikrasis jos šeimininkas,“ – sakė meras R. Šimašius

Susitikime su mokyklų vadovais pabrėžta, kad iš mokyklų vadovų tikimasi iniciatyvos, naujovių, o savivaldybė įsipareigoja sukurti kuo geresnes galimybes jas įgyvendinti, mažinti biurokratines kliūtis. Paraginta dalytis patirtimis, diskutuoti, kad silpnesnės mokyklos turėtų galimybę stiprėti, pasinaudodamos geriausių mokyklų patirtimi.

Meras Remigijus Šimašius pabrėžė, kad bus siekiama vertinti individualius, o ne bendrus mokyklų akademinius rezultatus, fiksuoti ne tik galutinį mokymosi rezultatą, o pokytį ir pažangą.
Meras pasidžiaugė, kad duotas pažadas progimnazijų vadovams ištesėtas – praėjusiame Tarybos posėdyje priimtas sprendimas leis prilyginti progimnazijų vadovų darbo užmokestį gimnazijų vadovų atlygiui už darbą.

„Vilnius sparčiai auga ir artimiausiais metais mokykloms mokinių tikrai netrūks. Kartu tai kelia ir daug naujų iššūkių savivaldybei: šiemet įsteigėme net 25 naujus pirmokų komplektus. Prieš mokslo metų pradžią turime rekordinį modernizuojamų mokyklų ir darželių skaičių – 14, o dėl atgauto kreditorių pasitikėjimo jau dabar aišku, jog artimiausioje ateityje turėsime finansinių šaltinių atnaujinti ir daugiau įstaigų. Patikslintos mokyklų teritorijos – dar viena svarbi artimojo laikotarpio užduotis, o būdami šiuolaikiški ir pasitelkdami naujausias technologijas, planuojame pristatyti patogų įrankį mokiniams ir tėvams – mokyklų teritorijų elektroninį žemėlapį, kuris bus patogus instrumentas išsirinkti sau tinkamiausią mokyklą savo gyvenamoje vietoje. Galiausiai, naujus mokslo metus pasitinkame atviromis diskusijomis apie priėmimo į mokyklas tvarką bei atrankas“, – naujoves vardijo švietimo klausimus kuruojantis mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Mokyklų vadovams šventinio pasitarimo proga koncertavo styginių kvartetas ART VIO.

Už nuoširdų vadybinį ir pedagoginį darbą, gražias iniciatyvas, meilę ir kūrybiškumą ugdant jaunuosius vilniečius Vilniaus meras R. Šimašius įteikė padėkas jubiliejų mininčioms mokyklų vadovėms – Danguolei Fokienei (Vilniaus Volungės daželis-mokykla) ir Ramunei Rimkuvienei (Vilniaus „Ryto“ progimnazija).


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]