„Vilniaus energija“ ir „Litesko“ privalės anuliuoti neteisėtas sąskaitas vilniečiams

Vakar vykusiame Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) posėdyje priimtas nutarimas, jog UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ 2016 m. liepos mėn. vartotojams siųstose sąskaitose nurodytos nepriemokos už normatyvus viršijusį šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti 2010 m. gegužės – 2015 m. gegužės (birželio) mėn. laikotarpiu yra neteisėtos. Komisija įpareigojo įmones per kiek daugiau nei mėnesį anuliuoti šias sąskaitas.
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja sostinės daugiabučių gyventojus, jog sąskaitas jau apmokėjusiems gyventojams „Vilniaus energija“ privalės grąžinti sumokėtas sumas arba atitinkamai tokia pačia suma sumažinti būsimų laikotarpių mokėjimus už paslaugas.

„Deja, bet eilinį kartą tenka įsitikinti „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ siekiu praktiškai kiekviename žingsnyje pelnytis gyventojų sąskaita ar kompensuoti savo pačių klaidas. Gerai žinodami tokius šių įmonių įpročius, iškart buvome tikri, jog tokios pretenzijos dėl nepriemokų neturėjo jokio pagrindo. Todėl sveikiname VKEKK parodytą principingumą ir teisingą sprendimą, ginant vartotojų interesus, užkirsti kelią tokiai šių abiejų įmonių savivalei“, – sakė Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Vilniuje bendrovė „Vilniaus energija“ daugiau kaip 65 tūkst. Vilniaus miesto daugiabučių butų savininkų išsiuntė sąskaitas už 2010 m. gegužės – 2015 m. birželio mėn. laikotarpiu vartotojų pastatuose suvartotus, tačiau iki šiol neapskaitytus sąnaudų normatyvus karšto vandens temperatūrai palaikyti, viršijančius šilumos kiekius.

Komisija nustatė, kad nepriemokos susidarė dėl šilumos tiekėjų kaltės. Pagal Šilumos pirkimo-pardavimo sutarčių su buitiniais šilumos vartotojais standartinių sąlygų aprašą, nepriemoka iš vartotojų negali būti reikalaujama už ilgesnį nei paskutinių dviejų mėnesių laikotarpį, neskaičiuojant delspinigių, todėl pretenzijos dėl tariamai nesumokėtų sumų buvo neteisėtos.

UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ 2010-2015 m. laikotarpiu galėjo paskirstyti gyventojams normatyvus viršijusį šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti, jeigu yra sutvarkyta karšto vandens apskaita arba gyventojai priėmė sprendimus karštu vandeniu apsirūpinti be karšto vandens tiekėjo.

UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ per nustatytą terminą, iki š.m. spalio 10 d., nepašalinus Komisijos nurodytų pažeidimų, tai bus traktuojama kaip licencijuojamos veiklos pažeidimas, už kurį pagal Energetikos įstatymą gali būti skiriama bauda.

Sąskaitos, kuriose gyventojų reikalaujama sumokėti 2010 m gegužės – 2015 m. gegužės (birželio) mėn. laikotarpiu susidariusią nepriemoką, buvo pateiktos ne tik daliai Vilniaus, bet ir Marijampolės, Vilkaviškio, Alytaus, Telšių, Biržų, Kelmės ir Druskininkų gyventojų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt