Vilniuje atidaromas Ukmergės gatvės Šiaurinės jungties viadukas

Reikšmingiausiame pastarojo meto Vilniaus miesto kelių infrastruktūros projekte, Vilniaus Vakariniame aplinkkelyje, užbaigtas svarbus darbų etapas: pastatyta Ukmergės gatvės Šiaurinė jungtis ir jos viadukas. Statybas prižiūrinti sostinės savivaldybės administracijos komisija įvertino įrengtas komunikacijas bei pripažino jas tinkamas eksploatuoti. Jau pirmadienį naujuoju viaduku bus leidžiamas automobilių eismas. Trečiojo aplinkkelio statybų etapo darbus atliekanti AB „Kauno tiltai“ kartu su partneriais viaduko statybas baigė dviem mėnesiais anksčiau nei buvo planuota.


„Neabejojame, kad Šiaurinės jungties atidarymas – gera žinia visiems vairuotojams ir keleiviams, ypač – atvykstantiems į Vilnių iš Ukmergės pusės. Atidaryta atkarpa per naująjį viaduką pagerins eismo sąlygas. Tikrai džiugu, kad suplanuoti darbai ženkliai lenkia numatytus darbų vykdymo terminus, o Savivaldybė savo ruožtu užtikrina savalaikį projekto finansavimą pagal parengtą mokėjimų grafiką. Bendromis pastangomis siekiame, kad vilniečiai, sostinės svečiai ar tranzitu per Vilnių vykstantys vairuotojai dar šiemet galėtų važiuoti naujuoju aplinkkeliu“, – sako Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Šiaurinės jungties viaduko ilgis – 71,69 metro, plotis – 8,5 metro.

Į Vilnių atvykstančių automobilių srautą nukreipus Šiaurine jungtimi ir viaduku, bus tęsiami Ukmergės gatvės rekonstrukcijos darbai. Dalis gatvės bus atitverta, likusi dalis paliekama automobiliams, judantiems iš Vilniaus Ukmergės link. Kitos eismo sąlygos šia kryptimi vykstančiam transportui nesikeis.

Kaip jau anksčiau buvo pranešta, eismas tiesiama Vilniaus Vakarinio aplinkkelio atkarpa bus paleistas dar šiemet. III-ojo aplinkkelio etapo darbai atliekami laiku, o kai kur numatytas darbų grafikas netgi lenkiamas.

Vieną didžiausių Vilniaus vakarinio aplinkkelio statybos darbų etapų AB „Kauno tiltai“ vykdo kartu su UAB „Fegda“, UAB „Lemminkainen Lietuva“, AB „Eurovia Lietuva“, UAB „Tilsta“ ir UAB „Axis Power“.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt