Sostinės meras: netoleruosime vandalizmo – draugiškumo ženklų Vilniuje atsiras dar daugiau

Sostinės savivaldybė praneša, kad vakar iškilmingai atidengta, o vėliau vandalų uždažyta Rusų gatvės puošybos lentelė rusų kalba buvo nuvalyta ir toliau simboliškai skelbia nuoširdų draugiškumą bei pagarbą daugiataučiame mieste. Vilniaus meras Remigijus Šimašius griežtai pasmerkė chuliganizmą ir žada tęsti tradicija tampančią akciją, kuri simbolizuoja šalių, miestų draugystę bei partnerystę.

„Vilnius yra ir bus draugiškas ir atviras miestas. Netoleruosime vandalizmo ir tautinės nesantaikos kurstymo, o draugiškumo ženklų Vilniuje atsiras dar daugiau,” – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Rytoj miesto meras planuoja susitikti su Vilniaus apskrities vyriausiojo komisariato laikinuoju vadovu Rolandu Kiškiu aptarti vandalizmo atvejį ir kitus miestui svarbius klausimus. Savivaldybės duomenimis, Vilniaus policija pradės ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl viešosios tvarkos pažeidimo, aiškinsis, ar teritorija buvo filmuojama vaizdo kamera.

Pirmoji gatvės puošybos lentelė Vilniuje su islandišku užrašu šiemet atsirado Islandijos gatvėje, vėliau angliškas gatvės puošybos elementas atidengtas Vašingtono skvere. Artimiausiu metu tokių gatves puošiančių ženklų atsiras ir kitose sostinės gatvėse, kurios kadaise buvo pavadintos pagal etninę kilmę ar religiją susitelkusių bendruomenių vardais – Totorių, Karaimų, Žydų ir kt. Tikimasi, kad ši draugiška akcija įkvėps vilniečius būti dar tolerantiškesniems, atviresniems ir parodyti daugiau pagarbos visiems įsikūrusiems mieste, kuris nuo seno garsėjo įvairių kultūrų dialogais.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt