Renovuota Vilniaus Joachimo Lelevelio mokykla jau pasiruošusi priimti mokinius

Viena didžiausių ir daugiausiai savivaldybės lėšų šįmet gavusi Vilniaus Joachimo Lelevelio mokyklos renovacija jau baigiama – nuo kitos savaitės moderniai atnaujinta mokykla jau pasiruošusi priimti 5-12 klasių mokinius, o spalio mėnesį į Minties g. 3 esantį pastatą persikels visa Lelevelio mokyklos bendruomenė, kuri anksčiau veikė dvejuose pusiau užpildytuose pastatuose.


Visapusiškai mokyklos pastato renovacijai, esančiai Minties g. 3, savivaldybė iš savo biudžeto skyrė 2,3 mln. EUR lėšų. Kitą savaitę Lelevelio mokyklos mokinius pasitiks atnaujintos klasės, jau atlikti mokyklos valgyklos, aktų salės, fojė atnaujinimo darbai – mokykla visiškai paruošta ir joje be trikdžių gali vykti pamokos.


Dar prieš rugsėjį Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir mero pavaduotojas Valdas Benkunskas susitiko su abiejų mokyklų – Lelevelio ir Antakalnio progimnazijos – vadovais ir aptarė, kaip tinkamai organizuoti mokyklų persikraustymo procesus.


Šiandien sostinės savivaldybės vadovai susitiko ir su Antakalnio progimnazijos mokyklos bei mokinių tėvų bendruomene bei aptarė tolimesnius įvykusios pertvarkos procesus. Po Lelevelio mokyklos persikraustymo iš Antakalnio g. 33, savivaldybė parengs Antakalnio progimnazijos vidaus darbų techninį projektą bei numatys galimybes kitąmet atnaujinti ir šią mokyklą.


Lelevelio mokyklos pertvarka buvo vykdoma remiantis Švietimo įstatymu, pagal kurį Lietuvoje nebeturi likti vidurinių mokyklų. Mokyklų tinklo pertvarką palaikė gimnazijų bei progimnazijų, Vilniaus mokyklų vadovų asociacijos.

Vilniaus Joachimo Lelevelio mokykloje 2016-2017 mokslo metams suformuoti 23 klasių komplektai lenkų mokomąja kalba ir dar 10 – rusų mokomąją kalba. Iš viso mokyklą lankys apie 500 moksleivių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt