„Danske Bank Vilniaus maratono“ ambicija – tapti švente visam miestui

Likus porai dienų iki didžiausio sporto renginio Lietuvoje „Danske Bank Vilniaus maratono“ pirmieji 10 kilometrų trasą įveikti pakviesti žurnalistai. Mobilioje spaudos konferencijoje pristatyti šių metų renginio organizaciniai užkulisiai, naujovės ir ambicingi planai tapti viena pagrindinių švenčių miestui.


„Danske Bank Vilniaus maratonas“ – didžiausias metų atviro ir greito Vilniaus bėgimas, kasmet sutraukiantis tūkstančius bėgimo entuziastų. Man labai smagu, kad kasmet maratono organizatoriai skiria ypač daug dėmesio vaikų sveikos gyvensenos švietimui. Šiemet kaip ir pernai esu pasirengęs įveikti populiariausią maratono – 10 kilometrų – distanciją. Kviečiu prisijungti visus sportui neabejingus vilniečius“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.


Bėgimas tradiciškai pritraukia ir žinomiausius Lietuvos sportininkus – čia bėgs ką tik iš olimpinių žaidynių Rio de Žaneire grįžusi maratoninkė Diana Lobačevskė, jos kolegos Remigijus Kančys, Valdas Dopolskas, ultramaratonininkas Gediminas Grinius bei daugelis kitų. Savo pavyzdžiu aktyvaus gyvenimo būdo propaguoti kvies krepšininkas Rimantas Kaukėnas.

Iš Katedros aikštės pajudėję autobusas žiniasklaidos atstovus pačius pirmuosius supažindino su trasa ir joje esančiais ženklais, vandens stotelėmis, ir savanoriais.


„Prie renginio organizavimo kasmet prisideda apie 600 žmonių, o pasiruošimas jam vyksta ištisus metus. Šiuo turu norime parodyti, kiek daug pastangų tai reikalauja, kiek partnerių, padėjėjų įsitraukimo, idėjų ir komandinio darbo reikia norint žmonėms padovanoti geriausią bėgimo patirtį. Mūsų renginio šūkis „Tai bus didžiausias tavo bėgimas“ kalba ne tik apie maratono Vilniuje masiškumą ir aktyvios bendruomenės telkimą, bet ir nepamirštamą patirtį, kviečiančią aktyvius lietuvius ir užsienio svečius stoti prie starto linijos“, – organizacijos aspektus palietė VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Mikulis.

Šiemet bėgikai varžysis „RIMI pusmaratonio“, „Lietuvos pašto estafetės“, 10 km „Švyturio Balto nealkoholinio“, 4,2 km. „RIMI šeimos“, 3 km „Lemon Gym studentų ir moksleivių bėgimo“ ir 200 m. „BEACTIVE vaikų bėgimo“ rungtyse.

Šiemet renginys ypatingą dėmesį skirs ne tik bėgikams, bet ir jų palaikyti atvykstantiems sirgaliams. Turo dalyviams pristatytos net 17 pramogų zonų, kuriose bus veiklos ne tik dalyvaujantiems maratone Vilniuje, bet ir jį stebintiems. Šventės metu gros įvairi muzika: „Sisters on Wire“, „Mood Sellers“, DJ Swix, DJ Mamania, gerą nuotaiką užtikrins ir daug kitų kūrėjų: vienintelė socialinę veiklą vykdanti organizacija tarp maratono muzikinių stotelių „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“, visus norinčius į dangų prie Tymo turgelio kels „Re/max“ oro balionas. Po bėgimo dalyvius ir svečius kviečia per tuzinas sostinės barų ir kavinių pakvies pasinaudoti specialiais skaniais pasiūlymais. Taip siekiama, jog maratonas taptų laukiamu renginiu ne tik bėgikams, bet ir sirgaliams.

Įdomūs faktai apie „Danske Bank Vilniaus maratoną“:
• Šis didžiausias bėgimo renginys Lietuvoje šiemet vėl įvertintas aukščiausiu – 5 žvaigždučių įvertinimu, kurį skyrė „Europos atletikos bėgimo visiems“ organizacija (angl. European Athletics Running for All).
• Šiemet „Danske Bank Vilniaus maratone“ įvairias distancijas bėgs bėgikai iš 50 šalių – daugiausia iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos.
• Renginį padeda organizuoti net 550 savanorių.
• Planuojama, kad renginio metu bus suvartota apie 13 000 litrų vandens.
• Maratono trasą juosiančių tvorų bendras ilgis – 6 kilometrai.
• Šių metų renginiui tiekiama „Žalia energija“.

Kontaktams:
Giedrė Rutkauskaitė
Komunikacija / Viešieji ryšiai
+370 635 24523
giedre@vilniausmaratonas.lt