Teismas patvirtino: vilniečiams bus atlyginta beveik 56 mln. Eur žala dėl miestui nesumokėtos GPM dalies

Sostinės savivaldybei ir Vyriausybei pavyko taikiai išspręsti daugiau nei keturis metus trukusį ginčą dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) – šiandien Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė nutartį ir patvirtino taikos sutartį tarp Savivaldybės ir Vyriausybės: vilniečiams bus atlygintas penktadalis miesto negautos gyventojų pajamų mokesčio dalies už 2009 – 2011 metus.

„Sveikinu Teismo sprendimą – vilniečiai gaus beveik 56 mln. eurų kompensaciją, kuri bus sumokėta miestui per trejus metus, po 18.6 mln eur. Savivaldybė šias lėšas panaudos seniausių miesto skolų grąžinimui. Dėkojame Finansų ministerijos vadovams ir specialistams už efektyvias diskusijas ir derybose išgirstus savivaldybės argumentus,“ – sako Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.

Sutartyje numatyta, kad kompensacijos lėšos bus panaudotos pirmiausia dengiant iki 2015 metų balandžio susidariusias senas savivaldybės skolas. Pasak Administracijos direktorės, kaip teisingiausiai lėšas panaudoti ir koks bus subjektų sąrašas, kuriems bus pervedamos lėšos, Administracija derinsis kartu su miesto Taryba. Dalis atsilaisvinusių lėšų galės būti panaudotos vilniečių taip laukiamoms investicijoms, renovuojant mokyklas ir darželius.

Kompensuojama suma buvo suskaičiuota remiantis Konstitucinio teismo išvada, kurioje buvusi GPM skirstymo tvarka pripažinta diskriminacine vilniečių atžvilgiu, pagal tai, kiek miestas neteko pinigų, kai galiojo ankstesnė ydinga mokesčio skaičiavimo tvarka.

Šiai Taikos sutarčiai jau anksčiau buvo pritarusios tiek Vilniaus miesto savivaldybės taryba, tiek LR Vyriausybė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt