Verkiai atsinaujina: rajono aktyviausiems meras pristatė aplinkos gerinimo programą

Šįvakar į susitikimą su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi Baltupių progimnazijoje susirinko per 200 Verkių seniūnijos gyventojų, kuriems rūpėjo išgirsti ir pasitarti – kaip ir kada bus pagerinta jų gyvenamoji aplinka, ką miestas planuoja teritorijose, kuriose įsikūrę tiek daug sodininkų bendrijų ir individualių namų kvartalų, pastariesiems labiausiai rūpėjo išspręsti neapšviestų gatvių, trūkstamų šaligatvių, saugesnių kelkraščių ir dar likusių neišasfaltuotų žvyrkelių bei viešojo transporto maršrutų klausimus. Didžiulėje Verkių seniūnijos teritorijoje (55 kv. km ploto) yra net 17 rajonų, 77 sodų bendrijos, susibūrę 6 didelės bendruomenės.

Susitikimo pradžioje meras pasidžiaugė naujausio tyrimo duomenimis – net 98 procentai sostinės gyventojų yra patenkinti gyvenimu Vilniuje: Europos Komisijos „Eurostat“ pranešimas skelbia, kad iš 28 Europos sąjungos sostinių Vilnius yra geriausias miestas ir jame gyvena patys laimingiausi žmonės. Miesto vadovas atkreipė dėmesį, kad tokiame augančiame mieste, kuriame gyvena apie 650 tūkstančių vilniečių, kiekviena seniūnija turi savitą identitetą, skirtingus lūkesčius ir savus rūpesčius, todėl tai, kas būdinga ir svarbu Balsiams, nebūtinai tiks ir Jeruzalei. Kad kiekvienas būtų išgirstas, būtinas decentralizuotas požiūris, miesto pasidalijimas į kaimyniškas erdves bei stipri seniūnija, kuri taptų tikra bendruomenių telkėja. Dėmesio ir investicijų prasme, savivaldybė atsisuko į daugiabučių namų rajonus, kuriuose gyvena daugiausiai vilniečių, telkia bendruomenes.

„Kiekvieną eurą leisdami, matuojame – kokiai gyventojų daliai tai pagerins gyvenimo sąlygas ir kokią naudą tai atneš. Pasitvirtinę aiškius ir skaidrius kriterijus, pradėjome pačius reikalingiausius aplinkos tvarkymo darbus prieš kelis dešimtmečius statytuose daugiabučių rajonuose: remontuojame daugiau kaip 440 įvažiavimų į daugiabučių kiemus, klojame apie 9 km šaligatvių ir pėsčiųjų takų, miesto pakraščiuose įrengiame 100 patogesnių ir saugesnių transporto laukimo aikštelių, asfaltuotajame apie 34 km miesto gatvių ir 6 km žvyrkelių. Tikimės, kad per šiuos ir ateinančius metus rajonuose atsiras 10 naujų žaliųjų erdvių. Kviečiu prisidėti – gražinti savo gyvenamąją aplinką ir savivaldybė tikrai prisidės“, – vardijo miesto meras R. Šimašius

Vieni aktualiausių gyventojams klausimų – pokyčiai kasdienėse jų kelionėse į darbus ir ugdymo įstaigas: gatvių ir šaligatvių būklė, jų apšvietimas, viešojo transporto maršrutai ir patogesnė jų laukimo aikštelės. Per šiuos metus seniūnijoje nuveikta išties nemažai.

Šiemet Verkių seniūnijoje įrengta net 19 viešojo transporto laukimo aikštelių, kurios anksčiau neturėjo jokios dangos.


Išasfaltuota daugiau kaip pusė kilometro (550 m) Santariškių gatvės ir apie pusantro kilometro (1,4) žvyrkelių – P. B. Krivicko g. (apie 400 m) ir Sakališkių g. (apie 1 km).

Šiuo metu Žaliųjų Ežerų, ir Ragučio gatvėse tvarkoma infrastruktūra – įrengiama mažo žiedo sankryža, dviračių takai. Atnaujintas Žaliųjų ežerų gatvės ženklinimas. Patobulinta eismo tvarka Santariškių ir Žaliųjų Ežerų gatvių žiedinėje sankryžoje. Šiuo metu kartu su gyventojais (dalinis finansavimas) planuojame įrengti apšvietimą Sakališkių g. nuo pastato nr. 11 iki 42, bei apšviesti Krakiškių Sodų 1-ąją ; 4 -ąją; 7-ąją bei V. Mačernio gatves.

1,6 km naujų šaligatvių Verkių seniūnijoje

Mėgstantys pasivaikščioti savo rajone jau spėjo pastebėti naujus šaligatvius: Balsių g. paklotas apie 1 km ilgio takas pėstiesiems, J. Kairiūkščio g. – 300 m šaligatvio, Rugių g. – apie 100 m, Mokyklos-Jeruzalės sankryžoje – apie 200 m. Nauji šaligatviai atsirado ten, kur gyvena daugiausiai žmonių, kur jų labiausiai trūko arba kelio atkarpa jau seniai buvo išminta pačių gyventojų.

Suremontuota daugiau kaip 30 įvažiavimų į kiemus

Per šiuos metus Verkių seniūnijoje suremontuota 31 blogiausios būklės įvažiavimų į kiemus danga. Kiemai atrinkti, atsižvelgiant ne tik į dangos būklę, bet ir į aplinkui esančių namų gyventojų skaičių, ar jais privažiuojama prie ugdymo įstaigų ir pan. Parodžiusi iniciatyvą savivaldybė tikisi, kad bendrijų gyventojai imsis tvarkyti savo kiemus ir patys.

Geros naujienos dviratininkams

Kad kelionių dviračiais skaičius Verkių seniūnijoje augtų, per šiuos ir kitus metus bus tvarkomi esami dviračių takai, o iki 2018 metų suplanuota tiesti jungtis tarp Žaliųjų ežerų gatvės link ežero, kuri susijungtų su Eurovelo taku. Kitąmet planuojame tvarkyti problemines vietas Eurovelo take tarp Santariškių ir Žaliųjų ežerų.

Verkių seniūnijoje šiemet perdažyta 18 vaikų žaidimo aikštelių. Teritorijose nušienauta 40 tūkst. kv.m pavojingų Sosnovskio barščių.

Miesto plėtros specialistai šiemet patvirtino daugiau kaip 100 ha detaliųjų planų Verkių seniūnijoje Gulbinuose, rengia 3,75 ha Mokslininku g. detaliųjų planą, kurio tikslas – sutvarkyti gatvės važiuojamąją dalį ir prieigas, taip pat rengia apie 4,5 ha teritorijos šalia Visorių g. detalųjį planą, kuris reikalingas sklypų formavimui nuosavybei grąžinti.

Daugiau apie Aplinkos gerinimo programą kviečiame skaityti čia:

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt