Vilniuje toliau daugėja vietų darželinukams – atidarytas naujas darželis Viršuliškėse

Šiandien duris atvėrė dar vienas naujas darželis Vilniuje – atnaujinus buvusias Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos patalpas, Viršuliškėse įsikūrė „Gluosnis“. Tai jau antrasis naujas valstybinis darželis sostinėje šiemet, ir to dar nebuvo per visą Nepriklausomybės laikotarpį, kad Vilniuje per vieną mėnesį atsidarytų du nauji darželiai. Iki lapkričio 1-osios naujomis vietomis darželiuose džiaugsis dar apie 140 mažųjų vilniečių – buvusiuose vaikų globos namuose įsikursiančiame darželyje „Žolynas“ bus įkurtos 123 naujos vietos, „Lazdynėlio“ naujoje grupėje – 20.

„Gluosnio“ darželinukus, švenčiančius pirmąją dieną darželyje šiandien pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su švietimo klausimus kuruojančiu pavaduotoju Valdu Benkunsku.

„Esu tikras, kad labai laukusi šios dienos darželio bendruomenė įvertins naujų patalpų grožį, jaukumą ir jau po keleto dienų laikys darželį savu. Džiaugiuosi, kad duris atveria jau antroji visiškai nauja ugdymo įstaiga Vilniuje ir mes išsprendėme daugybę problemų – nuo šio rudens į naujai sutvarkytus savivaldybės darželius pakvietėme daugiau kaip 700 vaikų. Tegul naujose šiltose patalpose vaikai auga, skleidžiasi ir jaučiasi laimingi sveikoje emocinėje aplinkoje,“ – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Per nepilnus metus apie 2435 kv. m ploto pastate buvo įrengta 60 kv. m sporto salė su gausybe mankštintis skirto inventoriaus, virtuvė su valgykla, salė renginiams, 9 grupės, vaikų žaidimų aikštelės su pavėsinėmis. Atnaujinant buvusias gimnazijos patalpas, pastatas buvo apšiltintas, modernizuota šildymo ir vandentiekio sistema, pakeisti langai ir durys, įrengta vėdinimo sistema ir daugybė kitų atnaujinimų. Moderniai tiek viduje, tiek išorėje sutvarkytos įstaigos aplinka yra itin jauki ir šiuolaikiška.

„Džiaugiamės, kad įsikuriate viename iš pavyzdinių darželių Vilniuje, ir tikimės, kad jis taps pavyzdiniu ne vien savo gražia išpuoselėta aplinka, bet ir ugdymo turiniu. Linkiu būti viena didele šeima, puoselėti vaikų ugdymą ir tegu vaikai užaugę prisimena čia praleistas dienas kaip gražiausias vaikystės akimirkas,“ – sakė mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Lopšelį-darželį lankys 186 darželinukai nuo 1,5 iki 7 metų. Ugdant vaikus čia itin daug dėmesio bus skiriama sportui ir sveikatingumui.

„Mūsų darželis bus pilnas vaikų juoko, aktyvių bendradarbiaujančių tėvelių, energingų kūrybingų auklėtojų – subursime šaunią bendruomenę, organizuosime renginius ir gyvensime sveikai, aktyviai ir sportiškai,“ – sveikino vaikus ir tėvelius naujojo darželio „Gluosnis“ direktorė Jolita Ivaškevičienė.

Prieš įžengdami į naujas patalpas, vaikai paleido į dangų balionus su savo svajonėmis, ir, kartu su meru Remigijumi Šimašiumi perkirpę simbolinę juostelę, pabiro į savo naujas grupes.

Darželio įrengimu rūpinosi: UAB „Eigesa“, UAB „Statybų kodas“, UAB „Rūdupis“, UAB „Kaminta“, MB „Virmalda“, UAB „Baltijos pašvaistė“. Savivaldybė darželiui atnaujinti skyrė apie 2,3 mln. eurų.

Vaikų žaidimo erdvė prieš ir po remonto.

Šiemet į sostinės valstybinius darželius buvo pakviesta apie 8000 mažųjų vilniečių. Vilniuje renovuojant esamus savivaldybės darželius, pritaikant turimas patalpas darželiams, vien šį rudenį iš viso bus įkurta daugiau kaip 700 naujų vietų: 256 – „Ąžuole“, 128 – naujame „Kodėlčiuko“ skyriuje, „Gluosnyje“ – 186, iki lapkričio mėn. buvusiuose vaikų globos namuose įsikursiančiame darželyje „Žolynas“ – 123, naujoje „Lazdynėlio“grupėje – 20.

Vis daugiau vilniečių tėvų pasinaudoja savivaldybės teikiama 100 eurų kompensacija lankantiems privačius darželius, o privatūs darželiai pradėjo vykdyti plėtrą. Kompensavimo tvarka pasiteisino, nes 2014 metų rugsėjo 1 dieną, kol naujoji tvarka dar nebuvo įsigaliojusi, 87 privačias įstaigas lankė apie 3 tūkst. vaikų, o šių metų rugpjūtį – 104 privačiuose darželiuose ugdomi jau 4505 vaikai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt