Didžiausiame Vilniaus bėgime finišavo ir sostinės meras

Šiandien Vilniaus gatvėse karaliauja bėgikai – daugiau kaip 15 tūkstančių aktyvaus gyvenimo būdo entuziastų pritraukęs 13-asis „Danske Bank Vilniaus maratonas“ tapo tikra švente visam miestui. Šiandien čia bėga visi – nuo karščio nepabūgusių entuziastų, įveikusių visą maratono trasą, iki nuotaikingų 3 km ar 200 m. įveikusių mažųjų bėgikų. 10 kilometrų trasą su būriu sportininkų prabėgo ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atstumą įveikęs per 57 min. ir 15 sek.

„Šiandien tikrai atrodė, kad visas Vilnius ant kojų – tai puikiai pateisino atviro ir greito miesto įvaizdį. Džiaugiuosi, kad ir pačiam jau antrus metus iš eilės pavyksta sudalyvauti bėgime ir pasijusti viso to dalimi. Šįmet, kaip ir pernai, 10 kilometrų man pavyko prabėgti greičiau nei per valandą, nors oras bėgimui gal buvo ir kiek per karštas“, – įspūdžiais po bėgimo dalijosi Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kuris maratone žada sudalyvauti ir kitąmet.


Šiemet „Danske Bank Vilniaus maratone“ įvairias distancijas bėgo bėgikai net iš 50 šalių – daugiausia iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos. Bėgimas tradiciškai pritraukė ir žinomiausius Lietuvos sportininkus – čia bėgo ką tik iš olimpinių žaidynių Rio de Žaneire grįžusi maratoninkė Diana Lobačevskė, jos kolegos Remigijus Kančys, Valdas Dopolskas, ultramaratonininkas Gediminas Grinius bei daugelis kitų.


Pirmasis maratone triumfavo JAV pilietis Christopher Zablocki, įveikęs 42 km 195 m distanciją per 2:25:55. Antrasis maratono finišą pasiekė Dzmitry Hryhoryeu iš Baltarusijos, nubėgęs per 2:26:09. Trečiasis vilnietis – Vilius Aleliūnas, kurio laikas – 2:33:09.

Šiemet renginys ypatingą dėmesį skyrė ne tik bėgikams, bet ir jų palaikyti atvykstantiems sirgaliams. Turo dalyviams pristatytos net 17 pramogų zonų, kuriose veiklos rado ne tik dalyvaujantys maratone Vilniuje, bet ir jį stebintys.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]