Sostinės paplūdimiuose skelbiama maudynių sezono pabaiga

Šiandien baigėsi maudymosi sezonas Vilniaus miesto paplūdimiuose – Valakupiuose, Žirmūnuose, prie Salotės ir Žaliųjų ežerų. Pasak gelbėtojų, šis maudynių sezonas sostinės paplūdimiuose buvo sėkmingas.

„Šiam vasaros sezonui miestas buvo labai gerai pasirengęs: į Vilniaus paplūdimius buvo atvežta 800 m³ sijoto smėlio, atnaujintos vaikų maudyklos ir aktyvaus poilsio zonos, atnaujintas didysis Žaliųjų ežerų lieptas, todėl karštomis dienomis didžiausiuose paplūdimiuose kasdien apsilankydavo iki 8.000 poilsiautojų. Džiaugiamės, kad gelbėtojų profesionalumo dėka ir šiemet pavyko išvengti tragiškų nelaimių,“ – teigia Kęstutis Vaicekiūtis, Vilniaus m. savivaldybės įmonės UAB „Grinda” direktorius.

2016 m. vasaros sezono metu išgelbėta 18 skęstančiųjų, iš jų 8 vaikai. Gelbėtojai suteikė pirmąją medicininę pagalbą 72 poilsiautojams, tarp jų – 33 vaikams.

Pasitaikė ir linksmų nuotykių: sykį naras išgelbėjo gyvybę kitam narui. Gelbėtojai pasakoja, kad tąsyk, kaip dažnai būna, Žaliuosiuose ežeruose ant liepto meškeriojo žvejai. Vienam užkibo smulki žuvelė, o ją su visu kabliuku čia pat prarijo vandens paukštis. Budėję gelbėtojai skubiai nuvežė sužeistą narą į veterinarijos kliniką. Gydytojai jau ketino paleisti išgelbėtą paukštį, tačiau naras-gelbėtojas Rolandas Kilius paprieštaravo: „Aš – naras, ir jis – naras, aš – iš Žaliųjų, ir jis – iš Žaliųjų. Aš pats kolega pasirūpinsiu.“


Tuo tarpu gelbėtojai ruošiasi rudens ir žiemos darbams – surenka maudyklų teritoriją žyminčius plūdurus, išmontuoja mobiliąsias prieplaukas ir metalinius stendus, valo teritoriją, geni medžius ir krūmus, o 2017 m. sezonui planuoja atnaujinti dar du Žaliųjų ežerų paplūdimio lieptus (apie 760 m2).Šiuo metu taip pat vertinamos Žaliųjų ežerų paplūdimio gelbėjimo stoties sutvarkymo ir rekonstrukcijos galimybės.

Skaičiai ir faktai:

• UAB „Grinda“ Gelbėjimo ir paplūdimių priežiūros tarnyba prižiūri penkis Vilniaus miesto paplūdimius: Valakupių-I, Valakupių-II, Žirmūnų, Salotės ir Žaliųjų ežerų.
• Paplūdimių teritorijos plotas siekia 41,99 ha.
• Maudymosi sezonas prasideda birželio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d.
• Maudymosi sezono metu gelbėtojai paplūdimiuose dirba kasdien nuo 8.00 val. iki 20.00 val.
• Sezono metu budi 17 gelbėtojų, iš jų 5 atestuoti narai-gelbėtojai (po 1 kiekviename paplūdimyje).
• Per pastaruosius 5 metus gelbėtojų budėjimo metu niekas nenuskendo.

Apie UAB „Grinda“
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda“ remontuoja ir valo Vilniaus miesto gatvių ir kiemų dangas, prižiūri želdinius, lietaus nuotekų tinklus, šalina avarines situacijas ir teikia specializuotas sanitarines paslaugas.

Daugiau informacijos:
Egidijus Steponavičius, Rinkodaros ir komunikacijos specialistas
Tel.: (8 5) 235 6100, Mob. tel.: 8 618 80098, El. p.: e.steponavicius@grinda.lt