Vilnius atsisuka į rajonus: meras Vilkpėdės gyventojams pristatė gyvenamosios aplinkos gerinimo programą

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su aktyviausiais Vilkpėdės gyventojais – jiems papasakojo apie jau įgyvendintus darbus ir dar planuojamus pokyčius Vilkpėdės seniūnijoje, o bendruomenė merui išsakė savo lūkesčius bei problemas, su kuriomis dažniausiai susiduria gyventojai.


„Noriu pasidžiaugti, kad savivaldybė pagaliau atsisuko į rajonus, kuriuose gyvena daugiausiai vilniečių. Sukūrėme tokią sistemą, kuri leistų kuo paprasčiau išgirsti seniūnijos gyventojų lūkesčius – dėl įvairių klausimų jie gali tartis su savo seniūnu, savivaldybės architektu, kuris kuruoja konkretų rajoną ar kitais specialistais. Bendraudami bei dirbdami kartu su gyventojais galime nuveikti tikrai daug daugiau“, – susitikime kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Trumpai pristatęs gyvenamosios aplinkos gerinimo programą – atsinaujinusias gatves, šaligatvius, sutvarkytus jau daugelį dešimtmečių apleistus įvažiavimus į kiemus, sostinėje planuojamus įkurti skverus, meras išklausė ir gyventojų problemas, kurios jiems kelia nerimą. Vilkpėdės gyventojai domėjosi apie galimybes atnaujinti sporto aikštynus, krepšinio bei vaikų žaidimų aikšteles, įvardijo viešojo transporto problemas bei būdus jas spręsti. Nemažai klausimų merui uždavė ir Aklųjų užimtumo centro nariai, kurios bendruomenė susibūrusi Vilkpėdės seniūnijoje. Diskutuota, kad ateityje, vykdant miesto infrastruktūros darbus, bus daugiau kalbama ir su neįgaliųjų atstovais, klausiama jų nuomonės.


Susitikime Vilniaus meras pasidalino ir paskutinėmis naujienomis – pasirašyta sėkminga sutartimi su Europos investicijų banku, kuris miestui suteikė 50 mln. eurų paskolą. Miesto gyventojams ši sutartis reiškia geresnius kelius, geriau sutvarkytas viešąsias erdves, geresnes mokyklas ir vaikų darželius bei daugiau galimybių tvarkyti reikalingiausias miesto vietas.

Ragina gyventojus kurti bendrijas – savivaldybė apmokės steigimo išlaidas

Kaip ir daugelyje kitų Vilniaus seniūnijų taip ir Vilkpėdėje, gyventojai paprastai susiduria su panašiomis problemomis – automobilių stovėjimo vietų trūkumas, daugiabučių kiemų tvarkymas ir kt. Šias problemas savivaldybė ragina spręsti paprasčiau bei greičiau – skatina daugiabučių gyventojus steigti bendrijas. Siekdama pagelbėti vilniečiams, kurie nori efektyviau tvarkytis savo gyvenamąją aplinką, sostinės savivaldybė išplėtė konsultacijas ir pradėjo teikti finansinę paramą – kompensuoja naujų bendrijų registravimo išlaidas, kurios siekia apie 200 eurų.


Vilniečiai nemokamai konsultuojami pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 15.00 iki 18.00 val. ir penktadieniais nuo 13.00 iki 15.00 val. įmonės biure A. P. Kavoliuko g. 4 Vilniuje, telefonu 8 686 30484, el. paštu apiebendrija@gmail.com. Daugiau informacijos – interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt.

Suremontuoti 25 įvažiavimai į kiemus

Šiemet sostinės savivaldybė ėmėsi Vilniaus daugiabučių aplinkos gerinimo programos, kurios metu pradėjo pačius reikalingiausius aplinkos tvarkymo darbus prieš kelis dešimtmečius statytuose daugiabučių rajonuose. Vilkpėdėje šįmet suremontuoti 25 įvažiavimai į kiemus Savanorių prospekte, Vaduvos, Riovonių, Gerosios Vilties, Skroblų, Gerosios Vilties ir Geležinio Vilko gatvėse. Pirmajame etape buvo pasirinkti prasčiausios kokybės bei labiausiai pravažiuojami kiemai, tačiau vilniečių įvažiavimų į kiemus programa yra tęstinė, tad kitąmet jų bus suremontuota ir daugiau.


Vilkpėdėje atnaujinta ir dalis Savanorių prospekto važiuojamosios dalies – padarytas kelio provėžų remontas, ties Liepsnos gatve atliktas ištisinis kelio dangos remontas.


Atnaujinami daug metų neremontuoti šaligatviai

Šiais metais Savanorių prospekte ties visuomeninio transporto stotele „Savanorių pr.“, kurioje yra labai didelis pėsčiųjų srautas, suremontuotas šaligatvis, pakeičiant gatvės, vejos bortelius bei dangą. Naujai perklota 550 kv. m. šaligatvio dangos. Kitais metais yra numatyta toliau tęsti pradėtą remontuoti pėsčiųjų dangą Savanorių prospekte.

Vilkpėdėje taip pat naujai įrengtos planuotos trumpos šaligatvių atkarpos Savanorių pr. 48-50; 50-52, suremontuoti laiptai Skroblų g. 7; 11; 21 ir Geležinio Vilko g. 15.

Daugiau apie gyvenamosios aplinkos gerinimo programą

Saugesnės sankryžos ir žiedai

Planuojama, kad netrukus bus atnaujinama Savanorių ir Sausupio g. sankryža, įrengiant šviesoforinį reguliavimą bei įvedant papildomą juostą. Taip pat numatoma ir Geležinio Vilko ir Gerosios Vilties gatvių sankryžos rekonstrukcija, kuri bus vykdoma kartu su buvusios gamyklos prie Vingio parko teritorijos vystytojais. Šiuo metu jau atlikti transporto srautų analizė ir įtaka aplinkinėms teritorijoms ir ruošiami projektiniai sprendiniai susisiekimo sistemos daliai.

Vingio parke numatomi dideli pokyčiai

Vilkpėdės gyventojai gali didžiuotis savo seniūnijoje turėdami patį didžiausią miesto parką. „Manau, kad architektams pavyko atskleisti tikrąjį Vingio parko grožį. Ši vieta, kur dabar yra Vingio parkas, anksčiau buvo Radvilų medžioklės vieta. Tai yra kelių šimtų metų parkas su gilia istorija ir savotiška struktūra“, – kalbėjo Vilniaus meras R. Šimašius, trumpai pristatydamas Vingio parko atnaujinimo darbus.


Vingio parke šiemet buvo pradėti pirmieji parko atnaujinimo darbai – kruopščiai sutvarkytas miškas, pasivaikščiojimams atverti 7 kilometrus besidriekiantys miško takeliai, priėjimas prie Neries. Šiuo metu jau sutvarkyta apie trečdalis, t.y. apie 50 ha, parko teritorijos formuojant parko kraštovaizdį, per šiuos ir ateinančius metus bus sutvarkyta visa likusi virš 100 ha Vingio miško teritorija. Pavasarį per talką čia buvo pasodinta 100 pirmųjų pušaičių sodinukų, pradedant palaipsniui atkurti pušyną, kaip didžiausią šio parko vertybę.

Per ateinančius trejus metus Vingio planuojama atnaujinti didžiąją dalį infrastruktūros – suoliukus, šiukšliadėžes, takų žymėjimą, bus įrengti informaciniai stendai, moderniai apšviesta parko aplinka. Parke numatoma ir daugiau naujovių – paplūdimio ir piknikų zonos, lauko vaikų darželis, valčių nuomos punktas ir daug kitų.

Daugiau apie atnaujinamą Vingio parką

10 kv. km. teritorijoje išsidėsčiusioje Vilkpėdės seniūnijoje gyvena beveik 30 tūkst. gyventojų. Seniūnijoje labai daug statinių, kurių net 3/4 yra gamybiniai, administraciniai ar komerciniai pastatai, sandėliai, mūriniai ir metaliniai garažai, čia įsikūrę apie 750 įmonių. Seniūnijoje veikia Vilniaus aklųjų laisvalaikio ir užimtumo centras, Vaikų klubas „Olimpija“, Lietuvos aklųjų biblioteka.


Kiti Vilniaus mero susitikimai su bendruomenėmis:
Vilniaus meras su Žvėryno bendruomene susitiks rugsėjo 22 d. 18 val. Žvėryno gimnazijoje (Žalioji g. 4), su Balsių gyventojais – rugsėjo 26 d. 18 val. Balsių mokykloje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt