Meras 21 –ai seniūnijai pristatė gyvenamosios aplinkos gerinimo programą

Per devynis mėnesius Vilniaus meras Remigijus Šimašius aplankė visas seniūnijas, kuriose pristatė gyvenamosios aplinkos gerinimo programą. Šįvakar sostinės meras susitiko su aktyviausiais Žvėryno gyventojais, kuriems pristatė kokie darbai jau atlikti ir planuojami, gerinant aplinką rajone. Žvėryno gimnazijos salėje susirinkę gyventojai pažėrė daug aktualių klausimų, įdomių įžvalgų, į kurias verta atsižvelgti toliau planuojant darbus.

„Vilniuje tvarkomės geriau visose srityse – pradedant kiemų asfaltavimu ir baigiant žaliųjų erdvių sutvarkymu. Džiaugiuosi, kad įvairiais klausimais gyventojai gali tartis ne tik su savo seniūnu, bet ir su savivaldybės architektu, kuris kuruoja konkretų rajoną ar kitais specialistais. Seniūnas – turi būti tiltu tarp gyventojų ir savivaldybės, mokėti sutelkti bendruomenę, žinoti kuo gyvena ir būti pagrindiniu informacijos šaltiniu. Bendraudami bei dirbdami kartu su gyventojais galime nuveikti tikrai labai daug“, – susitikime kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Meras džiaugėsi, kad įsiklausymas gyventojų į gyventojų lūkesčius ir problemas jau duoda rezultatus. Naujausias Europos Komisijos „Eurostat“ pranešimas skelbia – iš 28 Europos sąjungos sostinių Vilnius yra geriausias miestas ir jame gyvena patys laimingiausi žmonės. Net 98 procentai sostinės gyventojų yra patenkinti gyvenimu Vilniuje. Jie jaučiasi saugūs tiek savo namų aplinkoje, tiek kaimynystėje ir apskritai visame mieste.

Pristatęs gyvenamosios aplinkos gerinimo programą – atsinaujinusias gatves, šaligatvius, sutvarkytus daugelį metų apleistus įvažiavimus į kiemus, miegamuosiuose rajonuose planuojamus įkurti naujus skverus, merui domėjosi kuo gyvena Žvėryno gyventojai. Gyventojams labiausiai rūpėjo gatvių apšvietimo ir remonto darbai, Senojo Žvėryno tilto ir Žvėryno gimnazijos stadiono rekonstrukcijos galimybės, daugelis domėjosi kaip būtų išspręsti aktualias automobilių statymo problemas. Ilgų diskusijų buvo ir dėl kultūros paveldo medinių namų situacijos Žvėryne.

Suremontuoti įvažiavimai į kiemus, šaligatviai

Žvėryne šiemet buvo suremontuoti 5 įvažiavimai į kiemus Blindžių, Sėlių ir Erelių gatvėse. Dalyje Sėlių gatvės pakloti nauji šaligatviai. Šiemet buvo tvarkomi prasčiausios būklės kiemai ir šaligatviai, kuriais nuolat naudojasi gyventojai. Gyvenamosios aplinkos gerinimo programa bus įgyvendinama ir kitąmet, tad kiemų ir šaligatvių bus suremontuota dar daugiau.

Atnaujinta Kęstučio gatvė

Sostinėje gatvių remonto darbai vyksta sparčiai – per pastaruosius keletą mėnesių išasfaltuota jau daugiau kaip 31 kilometras sostinės gatvių, iš viso šiemet suplanuota išasfaltuoti apie 40 kilometrų. Gera žinia važiuojantiems Kęstučio gatve – naujai suremontuota gatvės atkarpa nuo Pušų iki Liubarto gatvės. Joje paklota nauja asfaltbetonio danga, pakeisti kelio borteliai, šaligatviai, įvažiavimų į kiemus dangos. Netrukus bus įrengta ir pėsčiųjų perėja Kęstučio gatvėje ties Liubarto gatve. Taip pat Kęstučio gatvės atkarpoje, nuo Birutės iki Kraševskio gatvės, bus įrengtas apšvietimas, naujas dekoratyvinis apšvietimas buvo įrengtas dalyje Sėlių ir Liepyno gatvių.

Daugiau pėsčiųjų perėjų

Kad pėstieji jaustųsi kur kas saugesni nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose Sėlių ir J. I. Krašveskio gatvėse, šiemet savivaldybė įrengė iškiliąsias pėsčiųjų perėjas, Birutės gatvėje įrengti du greičio mažinimo kalneliai.

Žvėryno gyventojams – nauji dviračių takai

Kitąmet Žvėryne planuojama įrengti daugiau kaip pusės kilometro dviračių taką, kuris sujungs Gedimino pr. ir Vingio parką. Taip pat bus pradėti darbai įrengiant dviračių taką dešiniajame Neries krante, kuris sujungs Žvėryną su esamu taku, vedančiu link Žirmūnų. Kitąmet planuojama įrengti ir jungtį tarp Senojo Žvėryno tilto ir Vingio parko, palei A. Mickevičiaus g. bei pradėti projektuoti taką palei T. Narbuto g.

Neteisėtai užtverta valstybinė žemė prie Neries bus grąžinta vilniečiams

Projektuodama naujus dviračių ir pėsčiųjų takus palei atnaujinamą Neries krantinę, sostinės savivaldybė susidūrė su itin įžūliais atvejais – unikalaus kraštovaizdžio Žvėryno rajone paupio teritorijos savavališkai užimtos, valstybinės žemės sklypuose tvarkomasi lyg savo kieme: nuo praeivių apželdintos tankios tvoros, įsirengtas apšvietimas, nepalikta praėjimų prie upės, auginami vaismedžiai ir daržovės. Palei Birutės gatvę savivaldybė suprojektavo 2,25 m pločio takus valstybinės žemės teritorijoje, kuri pasirodė esanti urbanizuota. Savivaldybės jau kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, prašydamas kuo skubiau spręsti problemą – pašalinti savavališkus aptvėrimus, kurie neleidžia vilniečiams patekti prie upės, trukdo tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus.

Sutvarkyta Neries krantinė Žvėryne

Vilniečiai jau gali džiaugtis estetišku, tvarkingu Neries kraštovaizdžiu, saugiai vaikščioti gamtiniais takais paupiu ir grožėtis atsiveriančiu vaizdu į Nerį. Sutvarkyta 2 kilometrų atkarpa palei Nerį nuo Lazdynų iki Žvėryno ir palei Vileišio gatvę Antakalnyje. Neries pakrančių miško parko juostose tvarkomi brūzgynai, pavojingi medžiai, kai kur šlaituose įrengiami medžio laipteliai ar tiltelis per šaltinį, ženklai – kur veda gamtinis takas.

Vingio parke numatomi dideli pokyčiai

Vingio parke šiemet buvo pradėti pirmieji parko atnaujinimo darbai – kruopščiai sutvarkytas miškas, pasivaikščiojimams atverti 7 kilometrus besidriekiantys miško takeliai, priėjimas prie Neries. Šiuo metu jau sutvarkyta apie trečdalis, t.y. apie 50 ha, parko teritorijos formuojant parko kraštovaizdį, per šiuos ir ateinančius metus bus sutvarkyta visa likusi virš 100 ha Vingio miško teritorija. Pavasarį per talką čia buvo pasodinta 100 pirmųjų pušaičių sodinukų, pradedant palaipsniui atkurti pušyną, kaip didžiausią šio parko vertybę.

Per ateinančius trejus metus Vingio planuojama atnaujinti didžiąją dalį infrastruktūros – suoliukus, šiukšliadėžes, takų žymėjimą, bus įrengti informaciniai stendai, moderniai apšviesta parko aplinka. Parke numatoma ir daugiau naujovių – paplūdimio ir piknikų zonos, lauko vaikų darželis, valčių nuomos punktas ir daug kitų.

Kitas Vilniaus mero susitikimas su vilniečiais vyks Balsių bendruomenėje, rugsėjo 26 d. 18 val. Balsių progimnazijoje, (Bubilo g. 8).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]