Patraukliausiu ir sportiškiausiu politiku Lietuvoje išrinktas Vilniaus meras

Vilniečiai gali didžiuotis – reprezentatyvi apklausa atskleidė, kad atviro ir greito miesto meras Remigijus Šimašius mūsų šalies gyventojams atrodo patraukliausias, sportiškiausias bei gali būti laikomas ateities politiku.

Remigijus Šimašius buvo įvertintas kaip sportiškiausias politikas – tokiu jį mato 9% respondentų. Atsakydami, į klausimą, kurį politiką Lietuvos gyventojai laiko patraukliausiu, respondentai pirmoje vietoje pasirinko taip pat Remigijų Šimašių – 9 %, aplenkusį ir šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę, ir Europos Parlamento narį Gabrielių Landsbergį.

„Baltijos Tyrimų“ atliktoje reprezentatyvioje Lietuvos gyventojų apklausoje rugpjūčio 20 – 30 dienomis buvo paprašyta atsakyti, kuris Lietuvos politikas ar politikė labiausiai atitinka tam tikrą teiginį, ar pasižymi tam tikra savybe. Kiekvienas respondentas buvo prašomas nurodyti vieną pavardę. Joks pavardžių sąrašas jiems nebuvo pateiktas. Tyrimo metu apklausti 1116 respondentai, vyresni nei 15 metų, 123 vietovėse, visoje Lietuvoje. Pasak sociologų, tokie tyrimai, kai matuojami įvairūs politikų vertinimo aspektai, populiarūs daugelyje šalių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt