Sostinės savivaldybėje naujovė – vertimo paslaugos ir vaizdo naujienos gestų kalba

Naujovė sostinės savivaldybės klientų aptarnavimo centre – bendradarbiaujant su Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centru, klausos negalią turintiems gyventojams pradedamos teikti ne tik gestų kalbos vertimo paslaugos, bet ir vaizdo naujienos pateikiamos su vertimu į gestų kalbą. Atvirame Vilniuje patogiai jaustis turi visi gyventojai. Kviečiame peržiūrėti pirmąjį vaizdo siužetą!

Vertimo paslaugos bus teikiamos kiekvieną trečiadienį nuo 8.00 val. iki 12.00 val., Konstitucijos pr. 3, Vilniuje.
Savivaldybės informacijoje tądien budinti gestų kalbos vertėja padeda gyventojams gauti reikalingą informaciją, spręsti aktualius klausimus, pateikti prašymus. Kitu laiku atvykusiems interesantams, kuriems reikalinga gestų vertėjo pagalba, bus pasiūlyta Vilniaus apskrities gestų vertėjų centro teikiama nuotolinio vertimo paslauga, savivaldybėje veikianti nuo šių metų sausio mėnesio.

Tikimasi, kad šios paslaugos padės klausos negalią turintiems miestiečiams ne tik lengviau spręsti iškilusias problemas, bet ir aktyviau įsitraukti į miesto valdymą.

Šią vasarą pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp Savivaldybės, Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centro ir Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro, atveria galimybę kurčiųjų bendruomenei aktyviau dalyvauti ir miesto kultūriniuose renginiuose. Vieši miesto renginiai, kurčiųjų bendruomenės pageidavimu, bus verčiami į gestų kalbą, kad dar didesnė miesto gyventojų dalis galės jausti miesto gyvenimo pulsą ir dalyvauti miesto šventėse.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt