Vilniuje duris atvėręs „Quadrum“ – didžiausias Norvegijos „Schage Group“ projektas

Šiandien duris oficialiai atvėrė dešiniajame Neries krante įsikūręs verslo miestas „Quadrum“, į kurį Norvegijos įmonių grupė „Schage Group“ investavo 100 mln. eurų. Tai didžiausias iki šiol grupės plėtotas investicijų projektas. Atidaryme dalyvavęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pabrėžė, kad miestas siekia sudaryti kuo patrauklesnes sąlygas ir pritraukti investicijų.

„Mano tikslas yra skatinti ir palaikyti iniciatyvas, kurios prisidėtų prie ateities Vilniaus gražinimo. Dabar ypač daug dėmesio skiriame infrastruktūros sutvarkymui, kad verslas savo ruožtu galėtų plėtoti naujas darbo vietas kuriančius projektus. Bendromis pastangomis kartu su atgimstančia Neries upės krantine, kurią baigsime tvarkyti dar šiemet, dešinysis Neries krantas tampa ne tik miesto gyventojų, bet ir svečių traukos objektu. Tikiu, kad tai ne paskutinės „Schage Group“ investicijos Vilniuje, ir kad Norvegijos grupė įvertins kitus plėtros projektus, kuriuose galėtų dalyvauti“, – sakė Vilniaus miesto meras.

Pagal naujausias architektūros tendencijas suprojektuoto įspūdingo dydžio, aplinkai draugiško biurų pastatų ansamblio atidaryme nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Schage Real Estate“ direktorius Kjetil T. Hanssen teigė, kad investicijos pasiteisino.

„Investcijų prasme tai buvo pakankamai rizikingas projektas, kurį pradėjome plėtoti dar besibaigiant ekonominei krizei, tačiau Lietuvoje dirbome jau nuo 1998 metų, todėl žinojome galimybes ir buvome tikri, kad viskas klostysis palankiai. Kol kas tai yra pats brangiausias ir ambicingiausias mūsų projektas. Prestižiniu BREEAM sertifikatu įvertintas, aplinkai ir žmonės draugiškas, energijos išteklius tausojantis biurų kompleksas – tai naujas etalonas verslo centrams bei biurų pastatams ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse“, – sakė Kjetil T. Hanssen.

60 tūkst. kvadratinių metrų pastatų komplekse įsikūrė ir biurus išsinuomojo DNB bankas, prancūzų investicijų įmonės valdoma aviakompanija „Avion Express“, finansų ir nekilnojamo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“, advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene“. Taip pat tokios kompanijos kaip „Unity“, „Agrowill“, „Baltic Business Centre“, „Innoera“, „Outokumpu“, „Platform Lunar“, „AgroRodeo“.

„Quadrum“ suprojektavo Norvegijos architektų kompanija „Lund+Slaatto Arkitekter“, pagrindinis architektas – Espen Pedersen. Projekto architektūrinę dalį įgyvendino Lietuvos bendrovė „Arches“.

„Schage Real Estate“ direktoriaus teigimu, nuo pat darbų pradžios netrūko įvykių, kuriuos galima pavadinti istoriniais.

„Quadrum“ statybos pasižymi „pirmais kartais“. Pirmą kartą įrengėme geoterminį šildymą iš daugiau kaip 40 gręžinių tokio dydžio pastatų kompleksui, jau suaugusiais 12 metrų medžiais apsodinome vidinius kiemus, naudojome iki šiol Lietuvoje neregėtą statybų techniką. Taip pat pirmą kartą kartu su menininkų ir kuratorių bendruomene surengėme atvirą konkursą specialiai viešosioms erdvėms skirtiems šiuolaikinio meno kūriniams sukurti ir įgyvendinti“, – vardijo Kjetil T. Hanssen.

Naujieji biurai pasižymi ne tik išskirtiniu komfortu, bet ir itin lanksčiu darbo vietų planavimu. Darbo vietos įrengtos šalia langų, o automatiškai reguliuojamas LED apšvietimas užtikrina, optimaliausią apšvietimą ir taupo energiją. Oras biuruose yra ne kondicionuojamas, o vėsinamas ir gryninamas naudojant šalčio sijų technologiją, todėl žmonės visada kvėpuoja šviežiu oru, o jo į patalpas tiekiama tiek, kiek tuo metu reikia. Tiek vėsinimo, tiek bendra ventiliacijos sistema veikia ypač tyliai, o trigubas pastatų fasadas garantuoja, kad darbo netrikdys pašaliniai garsai.


Tinkamai suprojektuotas erdves su pakeliamomis grindimis lengva ir greita paversti plačiomis bendromis darbo salėmis arba sudalinti įvairių dydžių kabinetais.

„Quadrum“ – tai itin taupiai energiją naudojantis ir aplinką tausojantis verslo miestas, kuriame įrengtas geoterminis šildymas, „išmaniosios“ ventiliacijos ir apšvietimo sistemos, lietaus vandenį tausojantys stogai panaudotos specialios fasado izoliacinės bei kitos pažangiausios energijos taupymo technologijos. 700 parkavimo vietų automobiliams bei didžiausias elektromobilių krovimo taškas, dviračių parkavimo vietos bei nuomininkams skirti elektriniai dviračiai. Taip pat čia įsikūrė konferencijų salės ir kitos papildomos paslaugos, užtikrinančios ne tik darbo, bet ir gyvenimo kokybę: vaikų darželis „Vaikystės sodas“, sporto klubas „Bike In“, parduotuvė-kioskas „Narvesen”, restoranai „Le Butcher“, „Jurgis ir drakonas“, „Sofa de Pancho“, prancūziška „Thierry“ kepyklėlė, drabužių valykla „Linos artelė“.

Apie „Quadrum“:
„Quadrum“ – tai įspūdingo dydžio, pagal naujausias architektūros tendencijas suprojektuotas administracinių pastatų ansamblis, verslo miestas mieste. Čia įsikūrusios įmonės bus ne tik puikiai matomos, bet ir galės vystyti savo veiklą itin patogioje, verslui ir žmonėms draugiškoje aplinkoje. Atsakingą požiūrį į darnią plėtrą, vystant „Quadrum“ verslo miestą, patvirtins BREEAM – žymiausias pasaulyje poveikio aplinkai vertinimo metodas ir pastatų reitingavimo sistema. Šis prestižinis sertifikatas liudija apie taupų energijos panaudojimą ir socialiai atsakingą aplinkos tausojimą, kurį verslo centre įkūnys geoterminis šildymas, „išmaniosios“ ventiliacijos ir apšvietimo sistemos, specialios fasado izoliacinės savybės, lietaus vandenį tausojantys stogai bei kitos pažangiausios energijos taupymo technologijos. „Quadrum“ taps pirmuoju naujai statomu verslo centru Baltijos šalyse, gavusiu šį sertifikatą. Investicijos į šį projektą siekia 75 mln. eurų.

Daugiau informacijos:
Kjetil T. Hanssen
UAB „Schage Real Estate“ generalinis direktorius
kjetil@schage.lt