Rotušės aikštėje sostinės mero padėkomis apdovanoti Angelai sargai

Vilniaus apskrities policijos bendruomenė Angelų sargų dieną iškilmingai sutiko Vilniaus rotušės aikštėje, kur pareigūnus pasveikino ir mero padėkas įteikė Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

„Pastaraisiais metais, nepaisant reformų policijos sistemoje, susiformavo tikrai sklandus ir produktyvus bendradarbiavimas tarp Vilniaus savivaldybės ir policijos. Ir tuo mes tikrai džiaugiamės, nes miesto ir miestiečių saugumą įmanoma užtikrinti tik bendromis pastangomis. Naujausia Europos Komisijos „Eurostat“ atlikta apklausa skelbia, kad iš 28 Europos sąjungos sostinių Vilnius yra geriausias miestas ir jame gyvena patys laimingiausi žmonės. Net 98 procentai sostinės gyventojų yra patenkinti gyvenimu Vilniuje, nes jie čia jaučiasi saugūs“, – sveikino mero pavaduotojas G. Paluckas.

Renginyje vyko tradicinė darbuotojų apdovanojimų ceremonija, kurioje už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą pagerbta 120 Vilniaus apskrities policijos darbuotojų.

Vilniaus mero pavaduotojas apdovanojo 10 pareigūnų – už rūpestį miestiečiais, aktyvų ir atsakingą darbą sprendžiant įvairias problemas mieste, už bendradarbiavimą su bendruomenėmis, studentais, už rūpestį saugesne miestiečių aplinka ir prevencinę veiklą, už pasiaukojamą darbą Vilniui.

Angelų sargų šventėje neliko nepastebėti ir drąsūs vilniečių poelgiai, aktyvumo, solidarumo, nepakantumo neigiamiems reiškiniams pavyzdžiai – septyniems konkurso „Pilietiškiausias visuomenės narys“ laureatams ir policijos rėmėjams įteiktos VPK viršininko padėkos už tai, kad atlikdami pilietinę pareigą, vilniečiai padėjo atskleisti nusikaltimus, suteikti pagalbą ir sutelkė vietos bendruomenę.

Angelų sargų dienos paminėjime dalyvavo apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ komisijos pirmininkas kunigas Tomas Šernas ir šios komisijos kancleris Saulius Povilaitis. Apdovanojimų komisijos iniciatoriai yra Sausio 13-osios parlamento gynėjai, o apdovanojimai remiami išimtinai privačia iniciatyva.

Policininkus profesinės šventės proga taip pat sveikino policijos kapelionas, Vilniaus apygardos vyriausias prokuroras, Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja.

Grojant Vidaus reikalų ministerijos Reprezentaciniam pučiamųjų orkestrui, pareigūnai ir juos pasveikinti susirinkę vilniečiai galėjo išvysti kinologų bei jų augintinių, Mobilios kuopos, raitosios policijos parodomąsias programas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt