Nuo šiandien pradedami šildyti sostinės daugiabučiai

Atsižvelgus į faktinę lauko temperatūrą ir orų prognozes nuo šiandienos – spalio 6-osios – Vilnius skelbia šildymo sezono pradžią ir daugiabučiuose namuose. Darželiuose ir sveikatos įstaigose jų vadovų sprendimu buvo įjungtas dar rugsėjo 29 dieną.

Pagal grafiką šildymas pradedamas jungti gyvenamuosiuose, administraciniuose ir visuomeniniuose pastatuose, kurių šilumos vartotojai nusprendė pradėti šildymo sezoną nuo pat jo paskelbimo pradžios.

Pirmą – antrą šildymo sezono dieną šiluma pasieks Fabijoniškių, Šeškinės, Pilaitės, Senamiesčio, Šnipiškių, Karoliniškių, Lazdynų, Naujosios Vilnios, Baltupių, Grigiškių rajonus.
Antrą – trečią šildymo sezono dieną bus pradėti šildyti Antakalnio, Žirmūnų, Pašilaičių, Viršuliškių, Justiniškių, Žvėryno, Naujamiesčio, Kirtimų rajonai.
Panerių, Naujininkų, Rasų, Vilkpėdės, Verkių rajonai įšils trečią – ketvirtą šildymo sezono dieną.

Praėjusį sezoną vilniečiai pradėjo šildytis nuo spalio 12 d. Norintys šildytis anksčiau, pasinaudojo šia galimybe ir patys pasirinko, kada įjungti šildymą daugumos prašymu, pavesdami namo valdytojams – administratoriams, bendrijų pirmininkams ir apie savo sprendimą pranešdami šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas sprendimas buvo įgyvendintas.

Šįmet po savivaldybės kreipimosi, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė mažesnes šilumos kainas vilniečiams. Komisijos nustatytos šilumos kainos įsigaliojo nuo gegužės mėnesio. Komisijai priėmus sprendimą eliminuoti 1,1 mln. Eur sąnaudų, kaip nepagrįstų, dėl faktiškai neveikiančios trečiosios termofikacinės elektrinės, taip pat papildomai sumažinus kitas, šilumos tiekimo veiklai vykdyti nebūtinas sąnaudas, Vilniaus šilumos ir karšto vandens vartotojai sutaupo apie 2,5 mln. Eur per metus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt