Vilniaus meras pasveikino Motinos ir vaiko namus 20-ties metų veiklos jubiliejaus proga

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Motinos ir vaiko namų bendruomenė švenčianti 20-ties metų veiklos jubiliejų iškilmingai sutiko viešbutyje Kempinski Hotel Cathedral Square, kur įstaigos darbuotojus pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ ir bažnyčia yra tos institucijos, kurioms žmogaus gyvybė – didžiulė vertybė. Būtent jos išsaugo gyvybę tuomet, kai šeima ar bendruomenė linkusios atsisakyti ar atstumti. Lietuvoje nuo 1990 metų abortų sumažėjo daugiau nei 10 kartų. Nes laisvi žmonės į gyvybę žiūri pagarbiai. Miestiečių vardu noriu padėkoti už šį gražų darbą ir palinkėti geriausios kloties“ – sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ patalpose Odminių gatvėje įsikūrusiuose Motinos ir vaiko namuose nuolat suteikiama pagalba besilaukiančioms bei moterims su kūdikiais ir mažais vaikai, neturinčioms gyvenamosios vietos, pajamų būtiniausiems poreikiams patenkinti, patyrusioms psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, atstumtoms artimųjų. Per vienerius metus globos namuose laikinai gyvena ir sulaukia įvairiapusės socialinės, psichologinės pagalbos apie 80 žmonių, 30-40 iš jų motinos su vaikais. Moterys čia gali pasikonsultuoti, susitvarkyti dokumentus, aprūpinamos būtiniausiomis buities ir asmens higienos priemonėmis, įgyja kasdienių gyvenimo ir socialinių, profesinių, darbinių įgūdžių, sulaukia pagalbos maisto produktais, bendrauja su psichologu.

Daugiausia Motinos ir vaiko namuose gyvena vilniečių šeimų, tačiau kasmet sulaukiama vis daugiau besikreipiančių pagalbos ir iš kitų savivaldybių: Raseinių, Rokiškio, Kaišiadorių ir Druskininkų.

„Motinos ir vaiko namai šiandien veikia tik gerų žmonių dėka. Aš tik pasiūliau idėją, o jie savo rankomis ir širdimi sukūrė tai, ką mes dabar turime. Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ tikslas – tarnystė žmonėms, kurie neturi kur gyventi. Visada širdyje dėkoju ir prisimenu tuos, kurie pradėjo ir tęsia šitą šventą darbą“ – sako Motinos ir vaiko namų įkūrėjas kardinolas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Audrys Juozas Bačkis.

Motinos ir vaiko namų šventės proga taip pat sveikino vyskupas Arūnas Poniškaitis, Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ direktorius Linas Kukuraitis, Vastero (Švedija) „Carito“ direktorė Birgit Ahlberg-Hyse, Kempinski Hotel Cathedral Square vadovas Kees Heuveling.

Susirinkusiems svečiams koncertavo Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos džiazo ansamblis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]