Savivaldybė neprieštarauja LIDL investicijoms Vilniuje, bet kviečia sulaukti KPD vertinimo

Atsakydama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, neva Vilniaus miesto savivaldybės administracija atsisako išduoti leidimą griauti buvusį Kelių policijos pastatą Giraitės g. 3, kurio vietoje UAB „Lidl Lietuva“ planuoja statyti biurų pastatą, savivaldybė pabrėžia, kad leidimo griauti pastatą išdavimą pristabdė ne savo iniciatyva.

Dar balandžio mėnesį savivaldybė gavo Kultūros paveldo departamento prašymą neišduoti pastatui Giraitės g. 3 statybą leidžiančių dokumentų, kol departamentas apsispręs, ar pastatas Giraitės gatvėje yra kultūros vertybė. Taip pat buvo gautas ir Lietuvos architektų sąjungos kreipimasis dėl šio pastato išsaugojimo. Savivaldybės paveldo komisija apsvarstė Lietuvos architektų sąjungos vertingųjų pastato savybių nustatymo aktą ir pasiūlė galutinį sprendimą priimti Kultūros paveldo departamentui.

Pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, visiškai nepateisinama situacija, kad kol pastatas buvo valstybės rankose, į jokius paveldo sąrašus jis nebuvo neįtrauktas, o kai tik buvo privatizuotas, iš karto atsirado interesas jį paversti kultūros vertybe.

„Tikiuosi, kad galiausiai Kultūros paveldo departamentas nuspręs teisingai – kad toks manipuliavimas yra negalimas, ir tai leis šią vietą paversti vilniečių naudojama miestui tinkančia erdve”, – sako Remigijus Šimašius.

Savivaldybės Administracija supranta investuotoją, kuris įsigijo iš valstybės sklypą su galimybe statyti jame pastatą, o vėliau sulaukė valstybės institucijų keliamų nekorektiškų reikalavimų, kurie yra smarkiai pavėluoti. Šioje situacijoje savivaldybė tapo savotiška situacijos įkaite, nes pati jau buvo kartu su „Lidl Lietuva“ ir Lietuvos architektų sąjunga bei Kultūros paveldo departamentu pasirašiusi ketinimų protokolą, pagal kurį turėjo būti organizuojamas architektūros konkursas.

Savivaldybės žiniomis, sprendimą, ar buvęs Kelių policijos pastatas Giraitės gatvėje yra kultūros vertybė, Kultūros paveldo departamentas žada priimti kitą savaitę. Kai tik savivaldybė sulauks Kultūros paveldo pritarimo, iškart išduos leidimą griauti pastatą.

Kultūros paveldo departamento prašymas:

Lietuvos architektų sąjungos kreipimasis:


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt