Vilniaus meras: šiandien visuomenei trūksta aiškumo dėl Gedimino kalno būklės, o atsakingų žinybų veiksmai beviltiškai vėluoja

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šiandien raštu kreipėsi į kultūros ministrą Šarūną Birutį ir Gedimino bokštą ir kalną prižiūrinčio Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorę Birutę Kulnytę, prašydamas pateikti jam išsamią informaciją apie kalno būklę ir pristatyti veiksmų planą kalno avarinei būklei likviduoti.

„Gedimino kalnas – Lietuvos valstybės istorinis ir kultūrinis paminklas ir vienas svarbiausių sostinės simbolių. Gedimino kalno šlaito situacija kelia vis daugiau klausimų, į kuriuos aiškių atsakymų sulaukti nepavyksta nei Vilniaus miesto savivaldybei, nei visiems gyventojams. Kaip meras jaučiu atsakomybę dėl šio simbolio puoselėjimo ir išsaugojimo, todėl dar gegužės mėnesį kreipiausi į Lietuvos nacionalinį muziejų ir Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą dėl Gedimino kalno tvarkymo“, – teigiama mero rašte ministerijos ir muziejaus vadovybei.

Mero žiniomis, gegužės 15 dieną Vyriausybės pasitarime buvo pristatytas Gedimino kalno šiaurinio šlaito nuošliaužos padarinių likvidavimo projektas. Pagal pateiktą projekto įgyvendinimo grafiką, iki šių metų spalio mėnesio nuošliaužos padarinių likvidavimo darbai turėjo būti užbaigti.

„Akivaizdu, kad kalno šlaitas ir toliau slenka, o jo nuošliaužos griauna Lietuvos nacionalinio muziejaus sieną. Kokie yra tolesni Gedimino kalno sutvarkymo žingsniai iki šiol nėra aišku. Atsižvelgdamas į tai, prašau pateikti detalią informaciją dėl konkrečių šiuo metu vykdomų veiksmų susidariusios padėties likvidavimui bei numatytų ateities veiksmų tvarkant Gedimino kalno šlaitus – tiek slenkantį šiaurinį šlaitą, tiek visą Gedimino kalną“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.


Apie vykdomus ir numatytus veiksmus Gedimino kalno šlaito slinkimo situacijai likviduoti meras prašo aiškiai informuoti šalies ir miesto gyventojus.

Vilniaus miesto savivaldybė yra pasirengusi suteikti reikalingą pagalbą kalno tvarkymo darbams, o iškylančias problemas spręsti kartu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt