Vilniaus oro uostas – dar draugiškesnis šeimoms

Vilniaus oro uostas nuo šiol skiria dar didesnį dėmesį keleiviams, keliaujantiems su mažamečiais vaikais. Oro uoste jau pakeistas šeimų eilės ženklinimas, o tėvams siūlomi funkcionalūs, keliavimą su vaikais lengvinantys sprendimai.

„Šeimų segmentas mums yra labai svarbus. Siekiame, kad keliavimas su vaikais ne tik nekeltų sunkumų, bet ir taptų malonia patirtimi visai šeimai. Dėl šios priežasties Vilniaus oro uoste įgyvendinsime veiksmus, kurie suteiks dar daugiau patogumų keliaujančioms šeimoms“, – sakė Lietuvos oro uostų Organizacinio vystymo departamento direktorius Tomas Rytel.

Oro uoste nuspręsta atnaujinti aviacijos saugumo patikros posto ženklinimą, suteikiantį patikros pirmenybę šeimoms su mažais vaikais. Nuo šiol šis postas – dar ryškesnis, apipavidalintas žaisminga aliuzija į „Geltonų plytų kelią“.


Dar viena šeimoms su mažamečiais vaikais itin patogi naujovė – vaikiški vežimėliai, kuriuos nuo šiol galima rasti net penkiose Vilniaus oro uosto laipinimo galerijose, kitaip vadinamose „rankovėse“. Šie vežimėliai pravers šeimoms su mažais vaikais, kai išlipus iš lėktuvo norima ramiai nuvažiuoti pasiimti savo bagažo. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad vežimėlius ne tik pasiimti, bet ir palikti galima ne bet kur – tam yra specialiai įrengtos pažymėtos zonos.


Oro uostas taip pat suteikia galimybę patogiau keliauti tuo atveju, kai į kelionę su mažamečiu vaiku vyksta tik vienas iš tėvų. Visuose trijuose oro uostuose Aviacijos saugumo patikros postuose jau atsirado kėdučių ir gultų kūdikiams, jie itin praverčia, kai vienam žmogui – mamai ar tėčiui – tuo pačiu metu reikia ir palaikyti savo atžalą, ir personalui parodyti laipinimo kortelę, ir paruošti bagažą patikrai bei pasiruošti pačiam – t.y. nusivilkti viršutinius rūbus.

Artimiausiu metu oro uoste taip pat planuojama atnaujinti vaikų žaidimo aikšteles.

Daugiau informacijos:
Agnė Mažeikytė
Lietuvos oro uostai
Komunikacijos projektų vadovė
+370 673 46337
media@ltou.lt