Sostinės Taryba patvirtino – vilniečiai už šilumą mokės ketvirtadaliu mažiau

Šiandien Vilniaus taryba patvirtino naują bazinę šilumos kainą, o tai reiškia beveik ketvirtadaliu mažesnes šilumos kainas sostinės gyventojams jau šių metų gruodį. Sostinės savivaldybė, gindama vilniečių interesus, ne kartą kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją dėl „Vilniaus energija“ taikomos šilumos kainos perskaičiavimo. Po atlikto įmonės veiklos patikrinimo, šilumos kaina vilniečiams nuo gruodžio mėnesio mažėja net 23 procentais.

„Prieš savivaldybės Tarybos rinkimus žadėjome, kad šiluma vilniečiams pigs bent 20 procentų. Matėme, kaip „Vilniaus energija“ piktnaudžiauja savo padėtimi ir parengėme aiškų veiksmų planą, kaip mažinti šilumos kainą. Tikslą pasiekėme – vilniečiai už šilumą jau šįmet mokės beveik ketvirtadaliu mažiau. Taip pat, kitais metais sugrąžinsime miestui šilumos ūkio valdymą, toliau aktyviai bendradarbiausime su Kainų komisija ir Energetikos ministerija, siekdami geriausios šilumos kainos vilniečiams“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Valstybinei kainų ir energetikos komisijai įvertinus „Vilniaus energijos“ faktines kuro sąnaudas ir atlikto reguliuojamos veiklos patikrinimo rezultatus, šilumos kaina vilniečiams mažėja iki 4,23 ct/kWh, t. y. 23 proc. mažesnė, palyginus su dabar galiojančia (5,51 ct/kWh).

„Nauja šilumos kaina vilniečiams bus taikoma jau nuo gruodžio 1 d. Taikant naujas šilumos kainas iki turto nuomos sutarties pabaigos (2017 m. balandžio pabaigos), gyventojams bus grąžinta apie 6 mln. Eur lėšų dalis, kuri buvo permokėta UAB „Vilniaus energija“ už šildymą. Dėl likusios permokos dalies (apie 18 mln. Eur) atgavimo situacija šiai dienai nėra dar visiškai aiški, tačiau savivaldybė, Valstybinei kainos ir kontrolės komisijai priėmus reikiamus sprendimus, kartu su „Vilniaus šilumos tinklais“ dės maksimalias pastangas, kad UAB „Vilniaus energija“ sugrąžintų viską, ką neteisėtai iš gyventojų surinko“, – sakė šilumos ūkio klausimus kuruojantis Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Sostinės Taryba šilumos kainas patvirtino pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams. Komisijos suskaičiuota 4,23 ct/kWh kaina užtikrins UAB „Vilniaus energija“ būtinąsias sąnaudas, reikalingas vykdyti patikimą šilumos tiekimą. Komisijos patikrinimo metu nustatytos papildomai gautos pajamos dengiamos minusuojant nusidėvėjimo sąnaudas ir investicijų grąžą, šilumos kainą mažinant 0,48 ct/kWh.

Sumažėjus šilumos kainai, per šį šildymo sezoną vilniečiai sutaupys apie 80-90 Eur. skaičiuojant 60 kv. m buto išlaidas šildymui.

Nuo 2014-2015 m. šildymo sezono vilniečiams šilumos kaina kasmet sparčiai mažėjo – 2014-2015 m. šildymo sezono bazinės šilumos kainos vidurkis buvo 7,07 ct/kWh, patvirtinus naujas kainas jis bus net 40 proc. mažesnis – 4,23 ct/kWh.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]