Dovana Vilniui – nauja vaikų žaidimo aikštelė S. Moniuškos skvere

Sostinės Senamiestyje esančiame Stanislovo Moniuškos skvere – nauja pramoga mažiesiems. Vilniečių ir miesto svečių pamėgtoje vietoje priešais Šv. Kotrynos bažnyčią pastatyta suomiška vaikų žaidimo aikštelė 4-12 metų vaikams. Tokią dovaną mažiesiems vilniečiams įteikė Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, sostinėje minintis savo veiklos 25-metį.


„Esame labai dėkingi Šiaurės ministrų tarybos biurui, kad prieš 25 -erius metus įsteigė diplomatinę atstovybę būtent Vilniuje. Dėkoju, kad rūpinatės, jog mes, aplink Baltijos jūrą gyvenantys ir gryną orą mėgstantys šiauriečiai, aktyviai leistume savo laisvalaikį”- sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vaikų žaidimo aikštelės vieta parinkta atsižvelgiant į gyventojų poreikius ir vietos lankomumą. Atnaujintoje aikštelėje bus galima ne tik aktyviai leisti laisvalaikį mažiesiems, bet ir ramiai kartu su šeima pasėdėti žalioje erdvėje. Pasak Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje vadovo, ši dovana Vilniui skirta paminėti jubiliejinius veiklos metus ir priminti, kiek daug bendro turi Lietuva ir Šiaurės šalys.

„Šiaurės šalys Europoje dažnai įvardinamos kaip šalys, kuriose geriausia auginti vaikus. Iš dalies taip yra ir dėl vaikams pritaikytų ir socialiai gyvybingų viešųjų erdvių. Neseniai Švedijoje atlikta darželinukų apklausa atskleidė, kad vaikams žaidimų aikštelėse labiausiai trūksta veiklos įvairovės. Šiuolaikiškos žaidimų aikštelės privalo atitikti naujausius vaikų poreikius ir būtent tokią aikštelę stengėmės išrinkti. Džiaugiamės Lietuvoje dirbdami jau 25 metus ir galėdami prisidėti kuriant ateitį, kurioje gera gyventi“,- sakė Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje vadovas Bo Harald Tillberg.


Mažieji renginio dalyviai stebėjo kojūkininkų pasirodymą, o labiausiai juos džiugino į dangų kylantys muilo burbulai ir įvairiaspalviai konfeti. Šventės vaikams puikiai pažįstami vedėjai – personažai vaikus mokė kaip reikia saugiai elgtis žaidimų aikštelėje.

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įsteigtas 1991 m., siekiant atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą. Po nepriklausomybės atkūrimo Šiaurės ministrų tarybos biuras buvo pirmoji Vilniuje įsikūrusi diplomatinė atstovybė. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje tarpininkauja tarp Šiaurės ministrų tarybos ir Lietuvos ministerijų bei kitų valstybės institucijų, teikia informaciją apie Šiaurės šalis ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą, propaguoja Šiaurės šalių kultūrą Lietuvoje ir skatina Šiaurės šalių ir Lietuvos kultūrinį bendradarbiavimą, administruoja Šiaurės ministrų tarybos mainų ir rėmimo programas ir projektus Lietuvoje.


Projekto „Dovana Vilniui“ pradžia buvo 2002 m. kai miestui įteiktos pirmosios dovanos. Šia savivaldybės iniciatyva siekiama paskatinti asmenis, įmones ar organizacijas prisidėti kartu gražinant Vilnių. Per šiuos metus miestas gavo jau daugiau kaip 100 tūkst. eurų vertės dovanų: įrengtų sporto aikštelių, suoliukų, šiukšliadėžių, inkilų, bibliotekėlių, želdinių, paplūdimio tinklinio aikštelė ir kt. Dėkojame įmonėms ir gyventojams prisidėjusiems prie miesto gražinimo!

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]