Dėl paminklo Vyčiui Lukiškių aikštėje Vilniaus meras kreipiasi į Prezidentę ir Vyriausybę

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šiandien pasirašė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl paminklo šiuo metu rekonstruojamoje Lukiškių aikštėje statybų konkurso. Mero nuomone, tokį konkursą ir jo įgyvendinimo priežiūrą turi būti pavesta organizuoti valstybės ar savivaldybės institucijai.

„Paminklo „Vytis“ pastatymas Lukiškių aikštėje turi išskirtinę reikšmę Lietuvos visuomenei ir Vilniaus miesto gyventojams dėl aikštės sakralumo, reprezentatyvumo ir šiuolaikinių poreikių. Paminklo konkursas turi būti viešas. Visiems norintiems asmenims ar jų įsteigtiems fondams turi būti sudaryta galimybė prisidėti prie iškilios idėjos įgyvendinimo proceso, taip pat ir finansiniais ištekliais”, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.


Apie savo ketinimą organizuoti paminklo Lukiškių aikštėje konkursą šiandien paskelbė visuomeninis Vyčio paramos fondas. Mero nuomone, sprendimas dėl viešo konkurso sąlygų, organizavimo, konkurso finansavimo bei paminklo statybos darbų turi būti priimtas valstybės lygiu, pritarus Lietuvos 100-čio minėjimo programos įgyvendinimo koordinacinei komisijai. Paminklo pastatymo organizatorius, konkurso sąlygos, pats konkursas ir jo finansavimo modelis taip pat turėtų būti pristatyti visuomenei.

Vyčio paramos fondas ir kiti esantys ar naujai susikūrę fondai turi turėti galimybę dalyvauti Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo ir pritaikymo šventiniams renginiams bei Vyčio skulptūros pastatymo įgyvendinime.

Valstybei svarbios Lukiškių aikštės sutvarkymo darbai prasidėjo šių metų liepą ir planuojami užbaigti iki kitų metų rugsėjo 1-osios.

Aikštei sutvarkyti valstybė jau skyrė 2 mln. eurų. Visa darbų sąmata – 3,6 mln. eurų. Lukiškių aikštės sutvarkymas yra numatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane.

Daugiau informacijos:

Aleksandras Zubriakovas
Vilniaus miesto mero patarėjas viešiesiems ryšiams
Tel. +37067773568, +37052112895
[email protected]
Facebook: /aleksandras.zubriakovas