Vilniuje – dar daugiau vietų darželinukams

Šiandien Lazdynų rajone Jonažolių gatvėje atidaryta nauja lopšelio-darželio „Lazdynėlis“ grupė, kurią jau nuo kitos savaitės pradės lankyti 20 mažųjų vilniečių. Tai jau ketvirtasis naujas valstybinis darželis, atidarytas sostinėje šį rudenį.

„Šiandien žengtas dar vienas žingsnis kuriant naujas vietas savivaldybės darželiuose. Nuosekliai dirbame tam, kad sumažintume laukiančiųjų eiles darželiuose. Šiemet naujuose valstybiniuose darželiuose pavyko sukurti – 700 naujų vietų. Šis darželis yra išskirtinis būtent tuo, kad patalpos naujo darželio grupei yra gautos iš privataus investuotojo, kuris vykdydamas daugiabučių namų statybų plėtrą prisidėjo prie to, kad gyventojai turėtų kur vesti savo vaikus. Tikimės, kad tai taps pavyzdžiu vykdant ir vystant nekilnojamo turto objektus Vilniuje ir statytojai atsižvelgs į vis dar nemažą poreikį darželių“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Nauja „Lazdynėlio“ grupė vaikams nuo 2 iki 3 metų įkurta daugiau kaip 65 kv. m. gyvenamojo namo Jonažolių g. 19-121 patalpose. Šis projektas -bendradarbiavimo su nekilnojamojo turto vystytoju – UAB „Pavasaris“ – pavyzdys. Vilniaus miesto savivaldybė siekdama darnios plėtros ir viešųjų poreikių užtikrinimo su vystytoju susitarė, kad vietoj socialinio infrastruktūros mokesčio savivaldybė perims butą ir jame įrengs lopšelį-darželį.


Perplanavus esamas patalpas buvo įrengta grupė, virtuvėlė, sanitariniai mazgai, paklotos šildomos grindys, įrengta vėdinimo sistema, judesio davikliai, pakeista elektros instaliacija. Nauja grupė buvo įrengta vos per kelis mėnesius, statybos darbais rūpinosi UAB „Sanmark“, projekto autorius SĮ „Vilniaus planas“, baldus sukūrė ir pagamino UAB „Paliūčio baldai“. Savivaldybė tam skyrė 38 tūkst. eurų.


Iki lapkričio 1-osios naujomis vietomis darželiuose džiaugsis dar apie 140 mažųjų vilniečių – buvusiuose vaikų globos namuose įsikursiančiame darželyje „Žolynas“ bus įkurtos 123 naujos vietos bei 20 naujoje „Lazdynėlio“ grupėje. Šiemet į sostinės valstybinius darželius buvo pakviesta apie 8000 mažųjų vilniečių.

Vilniuje vis daugiau nenaudojamų patalpų pritaikome darželiams. Tai greitas ir efektyvus būdas spręsti vietų darželiuose trūkumo problemą. Renovuojant esamus savivaldybės darželius, pritaikant turimas patalpas darželiams, vien šį rudenį jau bus įkurta daugiau kaip 700 naujų vietų.


Vis daugiau vilniečių tėvų pasinaudoja savivaldybės teikiama kompensacija lankantiems privačius darželius, o privatūs darželiai pradėjo vykdyti plėtrą. 100 eurų tėvams, vedantiems vaikus į privačius darželius, projekto pagalba taip pat papildomai sukurta beveik pusantro tūkstančio vietų. Kompensavimo tvarka pasiteisino, nes 2014 metų rugsėjo 1 dieną, kol naujoji tvarka dar nebuvo įsigaliojusi, 87 privačias įstaigas lankė apie 3 tūkst. vaikų, o šių metų spalį – 115 privačių darželių ugdomi jau 4846 vaikai. Šiuo metu miesto Taryba svarsto išplėsti gaunančių 100 eurų kompensaciją už vaikų priežiūrą ir ugdymą ratą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt