Vilniaus meras apsilankė didžiausiame Baltijos šalyse e. žaidimų renginyje „GameOn 2016“

Šiandien sostinės vadovas Remigijus Šimašius dalyvavo didžiausiame Baltijos šalyse e. žaidimų renginyje „GameOn 2016“, lankėsi renginio stenduose ir kvietė žaidimų kūrėjus netikėčiausias idėjas įgyvendinti atvirame ir greitame mieste – Vilniuje.


„Jeigu mes ieškotume vietos, kur geriausiai susirinkti kompiuterių žaidėjams mėgėjams, tai 1000 kilometrų spinduliu čia yra geriausia vieta. Žaidimų kūrėjai, noriu jums pranešti, kad Vilnius yra geriausia vieta, kur galite sujungti virtualų pasaulį su realybe. Mes esame greiti ir atviri jūsų netikėčiausioms idėjoms. Dėkoju tiems, kurie šį renginį sukūrė, kasmet augina ir šiemet padarė absoliučiai puikų“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus meras džiaugėsi, jog per pastaruosius metus Vilniuje žaidimų industrija sparčiai žengė į priekį. Prieš dvejus „GameOn“ pritraukęs 250 dalyvių, pernai į sostinę sukvietė per septynis tūkstančius žaidimų entuziastų, mėgėjų ir žmonių, norinčių artimiau susipažinti su žaidimų kultūra. Vilniuje netrukus duris atvers viena progresyviausių regione technologinių erdvių „Vilnius Tech Park”, į kurį kviečiami visi startuoliai bei žaidimų industrijos atstovai.

Visą savaitgalį parodų ir kongresų centre Litexpo vyksiančiame renginyje lankytojų lauks daugiau nei 100 įvairiausių žaidimų. Parodų centro erdvės bus padalytos į kelias zonas, kurių kiekviena siūlys unikalią patirtį. Daugiau nei 3000 žmonių talpinančioje e.sporto salėje virs kovos dėl Baltijos čempionų titulo, konferencijų salėse vyks pažintinės ir edukacinės paskaitos, parodų salėse žaidėjų lauks naujausi kompiuteriniai žaidimai, virtualios realybės pramogos, žaidėjams skirtos įrangos demonstracija ir kitos pramogos bei turnyrai.

Išskirtinis dėmesys šiemet bus skirtas ir žaidžiančioms šeimoms. „GameOn“ metu bus galima pamatyti ir išmėginti edukacinius žaidimus bei sudalyvauti kūrybinėse sesijose, kurių metu tėvai galės susidaryti aiškesnį įspūdį apie žaidimų kultūrą ir jos teikiamą naudą.

Renginio metu vyks ir žaidimų kultūros konferencijos – viena jų skirta plačiai auditorijai, o pranešimų temos vyraus nuo edukacijos, iki naujausių žaidimų pristatymo ir žinomų žmonių pasakojimų apie žaidimų vaidmenį jų gyvenime. Antroji konferencija bus skirta žaidimų kūrėjo amatą pasirinkusiems žmonėms bei tiems, kas svajoja sukurti savo žaidimą.


Šiandien taip pat paaiškės, kuri iš elektroninio sporto turnyre dalyvavusių komandų išsidalins 10 tūkst. eurų prizinį fondą ir taps iš geriausiu žaidėju regione.

Pasidalinti savo sukurtais žaidimais su renginio svečiais atvyko nepriklausomi žaidimų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Danijos Vokietijos, JAV, Turkijos, Ukrainos ir kitų valstybių.

„GameOn“ metu vilniečiai ir miesto svečiai galėjo įsigyti suvenyrų ir dovanų – nuo žaidimų kolekcinių atributų iki ausinių ar klaviatūrų – artėjančioms žiemos šventėms.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt