Neris sugrįžta į miestą – skelbiamas konkursas poilsio, sporto ir laisvalaikio zonai krantinėje įrengti

Neris tampa svarbia miesto dalimi – didieji krantinės rekonstrukcijos, atnaujinimo darbai jau matomi gyventojams ir miesto svečiams, tačiau šie darbai – dar tik pradžia. Netrukus dešiniajame Neries krante, Olimpiečių gatvėje, atsiras naujas traukos centras – poilsio, sporto ir laisvalaikio zona visiems miesto gyventojams. Vilniaus savivaldybė skelbia konkursą ir ieško geriausios idėjos, kuri atitiktų vilniečių poreikius bei įsilietų į dinamiško ir atviro miesto viziją.


„Pirmiausia Neris – labai svarbi miesto arterija, kurią miestas pradeda iš naujo prisijaukinti. Norime, kad čia būtų sudarytos geriausios sąlygos vilniečiams leisti laiką su šeima, vaikais, draugais, kolegomis ar išeiti jaukiai pasivaikščioti. Skelbiame labai atvirą konkursą, kuris neapriboja konkurso dalyvių išankstinėmis sąlygomis, tad tikimės sulaukti išskirtinių ir originalių idėjų“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Daugelis Europos ir pasaulio miestų jau atrado teigiamas upės išnaudojimo galimybes ir pritaikė upes įvairiems miestiečių poreikiams. Kaip rodo kitų miestų pavyzdžiai, prie upių gali būti organizuojamos įvairios veiklos – Berlyne prie Šprė veikia visuomeninės pirtys, Kopenhagos upėje įrengtas natūralaus vandens baseinas, Kinijos mieste Dziangsu – pasivaikščiojimo takas ir poilsio zona ant vandens ir kt. Prie upių dažnai veikia įvairios kavinės, barai, įrengti batutai ant vandens, išbandomi išskirtiniai architektūriniai sprendimai, organizuojami kultūriniai renginiai, maisto ar muzikos festivaliai, kurie suburia miesto gyventojus ir į jį atvykusius svečius.Vilniaus savivaldybė ieško patikimų, kūrybingų ir energingų verslininkų, kurie galėtų prisidėti prie Neries krantinės gaivinimo. Iš pateiktų Neries konkurso idėjų bus išrinkti geriausi pasiūlymai įrengti sporto, poilsio ir laisvalaikio kompleksą Neries krantinėje, Olimpiečių gatvėje. 2000 kv. m. plote bus galima organizuoti įvairias veiklas, kurios bus skirtos kokybiškam, turiningam sostinės gyventojų ir svečių poilsiui bei laisvalaikiui. Konkurso sąlygos – laisvos ir neįrėminančios, tad laukiama įvairių idėjų bei pasiūlymų.

Konkurse bus vertinamos išskirtinės ir originalios idėjos, kurios perteiks vietos identitetą, bus racionalios bei realiai įgyvendinamos. Taip pat bus vertinama būsimo komplekso architektūros bei dizaino kokybė, planuojamos investicijos sporto, poilsio ir laisvalaikio kompleksui įrengti ir asignavimai kultūrinei veiklai, darbo vietų sukūrimas ir jų išsaugojimo galimybės.


Sporto, poilsio ir laisvalaikio komplekso idėjos konkurso laimėtojas veiklą Neries krantinės Olimpiečių gatvėje galės vykdyti nuo kitų metų gegužės 1 d., sutartį pasirašant penkeriems metams. Konkurso dokumentų paketai išduodami ir dalyviai pradedami registruoti jau nuo spalio mėn. 26 d. iki š. m. gruodžio 16 d.

Daugiau apie konkursą ir jo sąlygas čia.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]