Pirmasis sniegas Vilniaus kelininkų neužklupo netikėtai

Vilniuje šiąnakt gausiai sningant į gatves išvažiavo 5 šlapių druskų barstytuvai, avaringiausius ruožus pradėję barstyti vos prasidėjus šlapdribai, apie 22 val. Pirmiausia buvo barstomi tiltai ir viadukai, kur didžiausia plikledžio susidarymo galimybė. Snygiui įsismarkavus, buvo barstomos magistralinės bei pagrindinės sostinės gatvės. Per naktį buvo išbarstyta 91 t druskos mišinio.

„Pirmiausia, atidžiai stebime orų prognozę – ne tik temperatūrą, bet ir kritulius, vėjo krypties ar stiprumo pokyčius. Ledui formuotis ypač palankios sąlygos susidaro esant rūkui ar dulksnai. Daug informacijos pateikia ištisą naktį dirbantys „Vilniaus viešojo transporto“ vairuotojai ir dispečeriai. Paryčiais pamainos vadovas pervažiuoja pagrindines miesto gatves ir pats įvertina eismo sąlygas. Jei kyla klausimų dėl eismo saugumo, nedvejodami siunčiame druskų barstytuvus,“ – sako Kęstutis Vaicekiūtis, Vilniaus miesto gatves prižiūrinčios UAB „Grinda“ direktorius.


Vilniuje žiemos sezono metu barstomos ir valomos 539 gatvės. Pirmiausia kelininkai pasirūpina 298 magistralinėmis gatvėmis, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas. Jos barstomos šlapiomis druskomis. 173 aptarnaujančios ir kvartalinės gatvės barstomos smėlio ir druskos mišiniu. 68 siauros gatvės centrinėje miesto dalyje barstomos druskomis.

Kelininkų darbą galite stebėti interaktyviame žemėlapyje: http://vilnius.lt/map/grinda

Prasidėjus žiemos sezonui ir esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti, pasirinkti saugų važiavimo greitį, naudoti žiemines automobilių padangas.

Pranešti apie nenuvalytas, slidžias ir pavojų vairuotojams keliančias gatves galite paskambinę į UAB „Grinda“ dispečerinę tarnybą 1355, informuoti Vilniaus miesto savivaldybę tel. 1664, arba Miesto ūkio ir transporto departamentą tel. 211 2118.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]