Vilniaus vadovai ieško sprendimų, kaip pagerinti neįgaliųjų judumą mieste

Vilniaus savivaldybėje šiandien įvyko Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus ir socialinius klausimus kuruojančio vicemero Gintauto Palucko susitikimas su neįgaliųjų organizacijų atstovais. Susitikime aptartas miesto bendradarbiavimas su šiomis organizacijomis, tartasi kaip dar labiau pagerinti neįgaliųjų įsitraukimą į svarbius miesto sprendimus.

Neįgaliųjų integravimas į visuomenę bei viešosios infrastruktūros pritaikymas jų poreikiams – svarbus miesto uždavinys. Vilniaus savivaldybė per pastaruosius dvejus metus ieškojo sprendimų, kurie galėtų palengvinti neįgaliųjų judumą mieste – daugelyje miesto vietų žemino šaligatvių bortelius, atnaujinant Neries krantinę įrengė neregių vedimo sistemą, diskutavo su neįgaliųjų atstovais dėl infrastruktūros pritaikymo jų poreikiams.

„Suprantama, kad viešosios erdvės turi būti pritaikytos neįgaliesiems. Jaučiamas pagerėjimas šia linkme, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai nauji objektai statomi be neįgaliesiems skirtos infrastruktūros. Todėl privalome nuolat bendrauti su neįgaliųjų atstovais bei išgirsti jų pasiūlymus. Mano tikslas – kad sąlygos neįgaliesiems būtų nuosekliai gerinamos, o nauji projektai būtų pritaikyti visų poreikiams“, – susitikime sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Kitais metais sostinėje bus statomi du svarbūs objektai – atnaujinama požeminė perėja Laisvės prospekte ir statomas Narbuto gatvės viadukas. Dėl šių projektų pritaikymo neįgaliųjų poreikiams sostinės savivaldybė konsultuosis su neįgaliųjų organizacijomis ir bendrijomis. Šiais metais savivaldybė skelbs konkursą rangovui, kuris turės atnaujinti Narbuto ir Saltoniškių gatvių sankryžos bei Konstitucijos prospekto požeminėje perėjoje esančius liftus bei pasirūpinti jų eksploatacija.

„Mūsų susitikimo tikslas – rasti bendradarbiavimo būdą, kuris užtikrintų, jog svarbūs miesto sprendimai būtų priimami atsižvelgiant į neįgaliųjų poreikius. Norime jus įtraukti į sprendimų priėmimo procesą bei prašome jūsų pagalbos, kad tiksliai identifikuotumėte vietas mieste, kurios yra neįveikiamos žmonėms su negalia“, – susirinkusiems kalbėjo Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

Susitikime dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų forumo, Vilniaus neįgaliųjų draugijos, Bendrijos „Vilniaus viltis“, „Bičiulystės“ redakcijos, Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovai. Neįgaliųjų organizacijų atstovai pasidalino rūpesčiais ir problemomis, su kuriomis susiduria neįgalieji socialinės integracijos procese, išsakė savo pastebėjimus apie viešųjų erdvių pritaikymą neįgaliesiems bei pateikė pasiūlymus, kaip geriau spręsti esančias problemas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]