Sostinės meras pakvietė vilniečius į didžiausią rudens kino šventę

Šiandien Vilniuje atidarytas 14-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Į lapkričio 3-20 dienomis vyksiantį kino festivalį kino mylėtojus iš visos Lietuvos pakvietė sostinės meras Remigijus Šimašius. Šių metų festivalio repertuare – daugiau nei šimtas žiūrovų emocijas žadinančių filmų, susitikimai su režisieriais, kūrybinės dirbtuvės ir daug kitų pramogų kino mylėtojams.

„Noriu padėkoti „Scanoramos“ direktorei Gražina Arlickaitei už tai, kad ji jau keturiolika metų organizuoja šį festivalį. Organizatoriai dažnai mėgsta sakyti, kad mes nepataikaujame žiūrovams: kokį gerą filmą žiūrėti ar kaip jį išsirinkti. Akivaizdu, kad vis daugiau vilniečių ateina pažiūrėti filmų ir nenusivilia, nes kiekvienais metais atranda vis naujų dalykų. Tad visiems noriu palinkėti gero festivalio“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiemet festivalis žiūrovus pasitinka pakeitęs savo įvaizdį ir siekia galutinai įtvirtinti dar 2009 metais pasirinktą festivalio raidos kryptį – rodyti ne tik Šiaurės šalių kiną, bet kultūriškai kirsti visą Europą nuo Šiaurės iki Pietų.

Europos šalių kino forumą „Scanorama“ nuotaikingai atidarė šmaikšti santykių drama „Šeimos šventė“ (Ernelláék Farkaséknál, 2016). Karlovi Varų kino festivalyje geriausiu filmu pripažintoje ir Krištolinį gaublį pelniusioje dramoje pasakojama apie jauną vengrų šeimą, kurios kasdienybę sudrumsčia netikėtai į namus pasibeldę giminaičiai.

„Festivalis pirmą kartą prasidėjo vengrų filmu. Šis žmogus yra tikras orkestras – režisierius, aktorius, dėstytojas. Filmas „Šeimos šventė“ – naujausias režisieriaus darbas, pelnęs ne vieną apdovanojimą. Šioje šmaikščioje santykių dramoje jam pavyko sukurti labai brangų, svarbų ir nykstantį bendro buvimo jausmą“- kalbėjo „Scanoramos“ vadovė Gražina Arlickaitė.


14-ajame Europos šalių kino forume „Scanorama“ jau dvyliktą kartą organizuojamas kino industrijos renginys „Scanoramos kryptis“ prasidės lapkričio 4-ąją. Šiemet renginių ciklas kūrybinio įkvėpimo pakvies pasisemti susitikimuose su pripažintais skirtingų kino rūšių režisieriais ir eksperimentinio, dokumentinio bei animacinio kino meistriškumo dirbtuvėse.

Festivalyje tradiciškai vyks ir konkursinė programa „Naujasis Baltijos Kinas“, tradicinė programa „Europos kino akademijos nominantai ir laureatai 2015“. Festivalyje apsilankančioms šeimoms skiriama programa „Atsivesk mama ir tėtį“.


Pristatyti savo filmų bei susitikti su „Scanoramos“ žiūrovais atvyks ir užsienio kūrėjai – daugelio A. Wajdos filmų prodiuseris Michal Kwiecinski, filmo „Tėvas“ režisierius Visar Morina, britų režisierius Andrew Steggall ir kiti. Industrijos renginyje „Scanoramos kryptys“ su kino mylėtojais meistriškumo dirbtuvėse susitiks aiškias kryptis savo kūryboje turintys vokiečių dokumentinio kino režisierė Ulrike Ottinger ir portugalų režisierė Salomé Lamas bei Italų animatorius Mauro Carraro.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 3-20 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt